Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • TomaszL
  31.12.2017 11:44
  Ale to jest również świetna pomoc dla świeckich wiernych, aby mogli się do Mszy św. niedzielnej także przygotować. Czekajmy więc na j. polski i korzystajmy tez z innych dostępnych źródeł.
  doceń 3
 • Artur
  31.12.2017 12:45
  A jakiś link albo jak ją wyszukać w Play Store?
  doceń 0
 • Michał
  31.12.2017 13:25
  Kolejna ściągawka dla Księży. Niech głoszą wiarę swojego wnętrza, swoją fascynację Chrystusem i Jego Prawdą. Już dość kazań internetowych a życie toczy się inną drogą. Powołanie kapłańskie - o ile jest dobrze odczytane - obdarza łaską. Kogo Chrystus powołuje, tego też niezbędną łaską obdarza. Najłatwiej - także księdzu - powiedzieć: ja tego nie umiem, ja nie mam zdolności. Recepta na rozleniwienie i wygodnictwo. To się naucz. I nie wykręcaj się sianem.
  doceń 13
  • Matka Kapłana
   31.12.2017 14:09
   Usuń najpierw belkę ze swojego oka!
   • robak
    31.12.2017 16:21
    michal całkowita racja - zamiast ściągawki więcej modlitwy ( nie tej internetowej ) ale takiej przed Najświętszym Sakramentem - Duch Święty napelni wtedy odpowiednimi darami i słowem które pokorny kapłan skieruje do wiernych . ihomilia ma wypływać z serca kapłana a nie z internetowej ściągawki . pozdrawiam .
    doceń 3
    0
  • Marcin L.
   31.12.2017 19:20
   Jeszce trochę a trzeba będzie podziękować księżom.
   doceń 2
 • tnn
  31.12.2017 17:09
  Jeśli Jezus jest dla kogoś żywy i prawdziwy w Bożym Słowie, to wystarczą naprawdę proste słowa. Matka Teresa czy JM Vianney byli bardzo prostymi ludźmi a to, co mówili dotykało innych. Ta apka to żałosne wołanie o czytanie , rozważanie i życie Słowem.
  doceń 6
 • krut00
  01.01.2018 21:31
  Myślę że język polski dla aplikacji nie jest tu aż tak konieczny. Można bowiem już od dłuższego czasu wysłuchać homilii i czytań nawet z dni powszednich zaglądając na odpowiednie strony internetowe. Ci zaś, którzy brzydzą się komputerem i telefonami komórkowymi mogą zakupić świetne książki pisane przez oddanych bogu kapłanów, tych dawniejszych jak święty Jan Maria Vianney czy współczesnych jak ks. Pelanowski, Witko, Glass, Pawlukiewicz... Lista jest znacznie dłuższa, (przepraszam tych nie wymienionych) a lektury te są nie tylko zrozumiałe ale pozwalają, przy odrobinie pokory, zobaczyć szerzej otaczającą nas rzeczywistość. Są też i trudniejsze pozycje jak np. pamiętniki Św. Faustyny Kowalskiej czy wspomnienia współczesnego nam ojca Josepha-Marie Verlinde. Jak wiadomo przy odrobinie wiary duch święty może wiele zdziałać, a więc i przemienić grzesznika w świętego - czego wszystkim (i sobie też) życzę.
  • TomaszL
   02.01.2018 10:48
   Ale to ma być pomoc dla przede wszystkim księży. Wierni też przy tym skorzystają, bo jak słucha się zbyt wielu kaznodziejskich gwiazd to łatwo porzucić Kościół.
   doceń 1
 • KJ
  02.01.2018 10:08
  Jeśli ksiądz "nie czuje się pewnie podczas wystąpień publicznych", to niech się przeniesie do zakonu kamedułów lub trapistów. Tam na pewno przyda się jego modlitwa i sprawowanie Eucharystii BEZ głoszenia homilii. W diecezjach nie powinni takich ludzi święcić, bo ich zadaniem jest duszpasterstwo, a nie stres w miejscach publicznych.
  • TomaszL
   02.01.2018 10:45
   Ale zauważ, że jest też inna strona tego medalu - są księża, którzy z różnych powodów zresztą aspirują do bycia gwiazdą od głoszenia homilii. I takim taka pomoc, czyli apka "z certyfikatem Watykanu" może przypomnieć o ich właściwym miejscu i ograniczyć lansowany zbyt często indywidualizm homilii.
   doceń 0
 • o. Pawel M. I.
  16.01.2018 20:19
  Jeśli w artykule chodzi o Clerus app to mogę powiedzieć, że ta aplikacja może pomóc księdza i parafianom w przygotowaniu się do niedzielnej Mszy świętej.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL