Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Obserwator
  12.06.2011 16:58
  "Patriarcha antiocheński Ignacy w sugestywny sposób opisał działanie Ducha Świętego w Kościele: „Bez Ducha Świętego Bóg jest daleko, Chrystus pozostaje w przeszłości, Ewangelia jest martwą literą, Kościół tylko organizacją, władza – dominacją, misja – propagandą, liturgia – tylko wspominaniem, a życie chrześcijańskie moralnością niewolników."
  Pięknie powiedziane i proroczo księże Tomaszu, tak jest obecnie. Co w takim razie z tymi, ktorzy nie przynależą do Kościoła i wybrali własną drogę duchową, i którzy doświadczyli siłę umysłu? Czy są inne możliwości opisu przeżyć wewnętrznych?
  Jak na przykład ja, moja skromna osoba, który miał przygody oddzielenia się od ciała, przeczucia śmierci kiedy ona nadchodziła w czasie rzeczywistym w katastrofach, gdy miałem wizję odejścia JPII na pół roku przed jego śmiercią, choć nie myślałem o nim, itp. Tego typu przeżycia są znane w świecie, w różnych kulturach, nie doczyczą tylko chrześcijan.
  doceń 1
 • Pytanie
  12.06.2011 18:56
  Nie wiem, gdzie zadać Wam to pytanie? Dlaczego REDAKCJA w swoim kalendarzu liturgicznym napisała, że Żydzi nie obchodzą dziś żadnego święta, skoro ich "Świeco Tygodni" (czyli żydowska Pięćdziesiątnica lub Zielone Święta) obchodzone są przez nich zawsze po 7 tygodniach od Paschy, czyli teraz. Czy coś się pozmieniało w kalendarzach?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL