Nowy numer 21/2020 Archiwum
 • KRM
  17.05.2020 14:14
  Ciekawe czy kaznodzieje mają zwyczaj odnosić to czego nauczają, do własnego życia i postępowania. Gdyby tak odnieść te słowa kazania ks. Prymasa:
  „Dzisiaj wspólnotę Kościoła i wszystkich, którzy ją stanowimy gubi właśnie to zwodnicze przestawienie porządku, które Boga chce uczynić narzędziem w naszych rękach. Taka odwrócona i zniekształcona prawda o Bogu i człowieku zawsze bowiem doprowadzi do dramatu tego drugiego”
  do jego słów z 6 kwietnia br.
  A może to jest jakiś rodzaj ekspiacji za tamte jego wypowiedzi? - jeśli tak to bardo zawoalowany i mało wyrazisty.
  doceń 3
 • Anonim (konto usunięte)
  17.05.2020 14:26
  Czy nie dałoby się NAJPIERW zamieścić cały tekst wypowiedzi ks. abpa, a dopiero potem komentarz? Albo wcale? Sama postaram się zrozumieć, co chciał powiedzieć... Ja wiem, że GN za KAI, ale to taka niedobra (by nie rzec - fatalna) powszechna praktyka mediów... Naprawdę, czytelnicy i słuchacze mają swój rozum, nie trzeba ich wyręczać...
  doceń 5
 • teofanes
  17.05.2020 22:11
  Rzecz w tym, że abp Polak nie bierze przykładu z Jana Pawła II. Ileż to razy Papież upominał się o wolność sprawowania kultu przez Kościół katolicki. Czyż nie z tego m. in. powodu troszczył się o podpisanie konkordatu między Stolica Apostolską a Rzeczypospolitą Polską? Dążył do zabezpieczenia niezależności Kościoła w Polsce w stosunku do władzy świeckiej. Kościół wedle konkordatu jest RÓWNORZĘDNYM partnerem państwa. I co z tym zrobił abp Polak, abp Gądecki i inni. Pozwolili na to, by władze świeckie narzuciły Kościołowi absurdalne limity, zwłaszcza podczas Świąt Wielkiej Nocy. Kościoły zostały potraktowane gorzej niż komunikacja miejska czy hipermarkety. Czy to nie obciąża biskupów? Czy to nie pokazuje jak bardzo różnią się oni od Jana Pawła II? Czy nie powinni przeprosić za swoją bierność, a może nawet coś więcej?
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama