Nowy numer 29/2020 Archiwum
  • giles
    27.04.2020 16:34
    Druga runda wyborow komunalnych w Bawarii, na ktora powoluja sie wladze, miala miejsce 15.03. Sama kampania wyborcza kandydatow do rad miejskich i gminnych jak i pierwsza runda wyborow przebiegala bez zadnych ograniczen. Trudno to porownac do sytuacji w Polsce, gdzie mozliwosci prowadzenia kampani wyborczej od kilku tygodni sa silnie ograniczone a w mediach jest nieustannie tylko jeden kandydat: andrzej duda. oczywiscie mozna na spojnie dyskutowac wprowadzenie wyborow korespondencyjnych, ale nie na dwa tygodnie przed ich terminem. do tego potrzebny jest szeroki konsensus miedzy partiami politycznymi i czas, zeby nie powstal kolejny gniot prawniczy.
    doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się