Nowy numer 15/2020 Archiwum
 • tantkiewicz
  02.10.2019 17:19
  Mt 5.16 Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.
  doceń 9
 • Anonim (konto usunięte)
  02.10.2019 19:06
  Niestety dziś celibat jest bardzo dyskusyjny i niestety dla tradycji powinien być dobrowolnym. Lepiej i dla księdza i dla wiernych z jego otoczenia jest życie w prawdzie małżeństwa, niż w zakłamaniu jakiś ukrywanych związków. Celibat nie jest ani prawdą wiary, ani dogmatem.
  doceń 13
  • Dremor_
   02.10.2019 22:18
   Dremor_
   No właśnie obrońcy celibatu próbują go postrzegać jako quasi dogmat. Podnoszone argumenty są typowe dla obrony dogmatu. Robi się to po to, by uciąć dyskusję na ten temat, bo przecież z "wolą Chrystusa" nie można dyskutować.
   doceń 12
 • Dremor_
  02.10.2019 22:25
  Dremor_
  Mnie uderza inna rzecz - obrońcy tradycji celibatu pojmują go w taki sposób, że w obliczu konkretnego problemu, jakim jest brak kapłanów w Amazonii, stawiają go wyżej, niż możliwość rozwiązania problemu. Niedopuszczenie do zaistnienia pragmatycznego wyjątku od ogólnej zasady staje się ważniejsze, niż zbawienie mieszkańców Amazonii, którzy nie mają dostępu do sakramentów. I jeszcze przedkładanie zwyczaju ponad zbawienie próbuje się traktować jako wolę Chrystusa. To tylko pokazuje jak bardzo u niektórych duchownych "teologia" rozminęła się z życiem.
  doceń 11
 • halinkaa
  05.10.2019 12:36
  niech się zajmą znoszeniem praktyki utrzymywanie stadeł homo wśród duchownych, nie zaś poszerzaniem opcji dla kapłanów do życia małżeńskiego; dla małżonka po Bogu najważniejszy jest małżonek i rodzina, a dla kapłana powinni być wierni
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama