Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Pit&K
  11.07.2019 07:54
  Problem rozwikłania sensu tego Jezusowego wezwania jest ściśle związany z cielesnością natury ludzkiej, która z całą mocą więzi dusze. Rozumy ludzkie (przez medyków określane materialne jako fale i impulsy) mają wyraźnie określone ramy i brak jedynego impulsu wyzwolenia i być może upatrywać tego należy w łaskach Ducha Świętego, których daje moc całkowitego WYZWOLENIA. Spotykam czasem ludzi milczących, ale oczach radosnych, bo może już odnaleźli swoją drogę u boku Jezusa, są szczęśliwi nieustannie z Nim rozmawiając. (O jakże brak mi takiej modlitwy ŻYCIA!) Ludzie zaś płciami obdarowani (rozróżnieni) dla spełniania tychże powinności w zależności od stanu podświadomie powielają stare "cechy i role", nie należy się przesadnie tymi materialnymi ocenami przejmować i z radością prawdziwą spełnić swoje dzieło. Odwagi nam trzeba do spojrzenia we wnętrze duszy i zadać sobie podstawowe pytanie, czy jestem godzien, by z Tobą, lub po Twoich świętych śladach, iść Panie? To rozsądziwszy może odkryjemy, że JEDNO I JEDYNE ŚWIATŁO NIESKOŃCZONEJ MIŁOŚCI BOSKIEJ WYTYCZA NA DROGĘ ŻYCIA, JAK GWIAZDA ŻEGLARZOM KURS DO PORTU PRZEZNACZENIA.
  doceń 0
 • Pit&K
  11.07.2019 10:35
  KOREKTA do powyższego,- zdania ostatniego: To rozsądziwszy może odkryjemy, że JEDNO I JEDYNE ŚWIATŁO NIESKOŃCZONEJ MIŁOŚCI BOSKIEJ WYTYCZA NAM DROGĘ ŻYCIA, JAK GWIAZDA ŻEGLARZOM KURS DO PORTU PRZEZNACZENIA.
  doceń 0
 • albert
  11.07.2019 11:01
  Zawiało nam feminizmem. Kobiety zapominają , że to matka jest pierwszym autorytetem dziecka i to ona kształtuje jego stosunek do życia. Jeżeli matka ma niewłaściwy stosunek do życia, to przekaże go synowi i on będzie ojcem mającym "męską interesowność".
  doceń 1
 • Krzysiek
  11.07.2019 14:07
  Jaka "męska interesowność i sceptycyzm"? Po prostu interesowność. Nie podoba mi się przedstawienie tutaj mężczyzn w złym świetle. Nie dość, że maminsynki, wygodniccy, nie odporni na zmiany to dodatkowo interesowni. "Kobiety natomiast są odważne, kreatywne, dynamiczne, pragną brać inicjatywę we własne ręce". No proszę Pani, po co takie kategoryzowanie? Mógłbym przedstawić sporo przykładów, że jest jednak inaczej, tyle, że nie róbmy w katolickiego portalu, kolejnego miejsca gdzie będzie tego rodzaju walka ideologiczna.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL