Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Gość
  11.06.2019 10:45
  gender studies służą promocji gender a nie dyskusji o odmiennych rolach płci, tak jak "tęcza" nie nawołuje do przykazań noachickich tylko jest logo LGBT . Aż zęby bola od tej polit-poprawności w Kościele. Gender Studies w Gdańsku , zainstalowane na uniwerku wiele lat temu właśnie zaowocowały "królewską waginą" . Proponuję dyskusję liturgiczną z Szymonem Niemcem.
  doceń 17
 • Słowa Mądrej osoby
  11.06.2019 11:05
  "Jestem absolwentką pielęgniarstwa. W książkach psychiatrycznych dawniej homoseksualizm był uznawany za chorobę, którą można wyleczyć. Proces uznania homoseksualizmu za "normę" trwa od kilku lat. Badania WHO tak na prawdę nie bazują na badaniach naukowych. W większości przypadków osoby ze skłonnościami homoseksualnymi miały trudne dzieciństwo. Ludzie stają się homoseksualistami w wyniku wydarzeń, przez jakie przeszli w dzieciństwie. Mogą to być wydarzenia związane z wykorzystaniem seksualnym lub nieprawidłowe relacje z rodzicami (brak więzi, przemoc, zaniedbanie, nieobecność rodzica itp.). Najczęściej osoby, które potrzebują pomocy nie widzą, że jej potrzebują. Alkoholicy też twierdzą, że nie mają "problemu", uważają, że są "zdrowi". Podobnie jest z homoseksualistami - dopóki nie zobaczą problemu, będą "bronić" swojego, i mówić, że to "norma".

  Z pewnością nikogo z nich (homoseksualistów) nie wolno potępiać i trzeba ich szanować jak każdego człowieka, bo ludzi nie wolno potępiać. Jezus też nie potępiał ludzi - potępiał grzech!!!
  I my czyńmy podobnie. Trzeba te dwie rzeczy rozróżniać.

  Życzę wszystkim Bożej Mądrości w tym całym "bałaganie". Gdy my mamy MARSZE nie ubliżamy homoseksualistom, nie narzucamy im swoich wartości - szanujemy ich wybory i byłoby PIĘKNIE gdyby oni szanowali nasze wartości, nie obrażali i nie narzucali nam swoich poglądów i swojej seksedukacji. My ich nie zmuszamy do naszych wartości - niech oni nie zmuszają nas, naszych dzieci do swoich ideologicznych poglądów. Zarzucają nam homofobię, tymczasem mamy do czynienia z heterofobią z ich strony względem nas.

  Chciałam jeszcze dodać, że wśród moich znajomych mam kilku homoseksualistów, którym wstyd za to co się obecnie dzieje i nie utożsamiają się z LGBT+. To wspaniali ludzie, o dobrym sercu, których szanuję, a oni szanują mnie. I tego nam wszystkim życzę.

  Potępiajmy czyny, grzech, ale nie ludzi."

  -to jest cytat pięlęgniarki sprzed kilku dni, z której opiniązgadzam się w 100%. Takiej mądrości nam trzeba. Pozdrawiam.
  doceń 23
  • wątpliwa mądrość
   11.06.2019 14:07
   Nie sposób oddzielić czyn od człowieka. Przecież na pojęcie człowieka składają się jego czyny. I odpowiada za nie człowiek. Nie powiemy przecież np. o Stalinie, że potępiamy jego zbrodnie ale nie potępiamy go i szanujemy jako człowieka. Nikt tego w pracach historycznych nie robi ani w publicystce czy literaturze. Takie rozdzielanie to raczej zajęcie dla pięknoduchów, w życiu na co dzień nie stosowane. Nie oddzielamy np. czyności politycznych od polityka albo popisów celebryty od niego samego. Jezus też rozwalił stragany bez gadki typu "ale wy jesteście w porzo" do handlarzy.
   doceń 4
  • gość
   11.06.2019 23:58
   "Rozumiem, że jako absolwentka pielęgniarstwa nie musi się Pani zbyt dobrze znać na ludzkiej psychice, ale uważam, że powtarzanie kłamst na ten temat nie służy niczemu dobremu i polecałbym bliższe zapoznanie się z tym tematem. A jeśli uważa Pani swoje wypowiedzi za prawdziwe, to proszę o podanie na to dowodów.

   Skoro ma Pani znajomych homoseksualistów, to proszę zapytać się jakie to dokładne wydarzenia w ich dzieciństwie miały spowodować u nich homoseksualizm. Sam jestem gejem i zawsze nim byłem. Miałem dobre dzieciństwo, nikt mnie nie bił, nie wykorzystywał seksualnie, miałem bardzo dobry kontakt z rodzicami. Nie mam wpływu na swoje geny, tak sami jak Pani nie ma wpływu na swoje geny.

   Ale w jednym się z Panią zgodzę, uważam, że wszyscy ludzie powinni się nawzajem szanować. Niezależnie od orientacji seksualnej, czy wyznania. Pozdrawiam "

   a tutaj odpowiedź z tamtego wpisu
   doceń 3
 • Stanis
  11.06.2019 12:47
  U nas praktycznie angielskie słowo gender oznacza zboczone ideologicznie traktowanie płciowości.
  Nie powinno się pojawiać zastępczo za już przyjęte określenie płeć i płciowość. A więc i w tym polskim przekładzie papieskiego dokumentu.
  doceń 10
 • mbtm
  11.06.2019 17:36
  "oddalają się od naturalnych realiów, podporządkowując wszystko emocjonalnym decyzjom podmiotu". Nie jestem za tym by tego uczyć w szkole, bo to nie ma sensu, może poza studiami psychologicznym, ale nie rozumiem, jeżeli "podmiot", wolę jednak określenie człowiek czuje że nie jest kobietą,mężczyzną, pomimo że z biologicznego punktu widzenia nim jest, to co komu do tego?. Ja to widzę tak, jedni chcą narzucić gender, inni chcą go siłą zabronić. Obie strony barykady choć dalekie od siebie ideologicznie, są tak naprawdę takie same w zachowaniu chcąc ludziom narzucać swoje poglądy.
  doceń 1
 • Anda
  11.06.2019 18:45
  Dialog w ramach studiów gender. Ech, jak ten Watykan już coś wymyśli...
  • md
   12.06.2019 06:52
   Bo może Polacy wreszcie by się douczyli na jaki temat tak właściwie się wypowiadają https://pl.wikipedia.org/wiki/Gender_studies
   doceń 5
 • wujek_Olek
  11.06.2019 19:21
  wujek_Olek
  Potrzebna wręcz stanowcza encyklika jak wtedy "Mit brennender Sorge" (Z palącą troską) przeciwko narodowym i międzynarodowym socjalizmom. Kultura śmierci rewolucji nihilizmu przetrwała i kamufluje sie dzisiaj liberalnie" zielono-tęczowo.
  • Alexy Neudorf
   12.06.2019 06:01
   Encykliki papieskie są tak bardzo przez samych katolików przestrzegane jak przez kierowców w Polsce przepisy ruchu drogowego. Tylko sekty religijne mogą od swoich członków wymagać ścisłego stosowania się do obowiązujących reguł ale kościoły powszechne powinny bardziej dostosowywać swoje nauki do osiągnięć światowej nauki. Ilu to polskich katolików stosuje się do tej tak kontrowersyjnej encykliki Humanae vitae? chyba nikt za wyjątkiem staruszków inaczej Polska miałaby najwyższy przyrost naturalny. Co do zielonych oni i w Polsce będą kiedyś rządzić a mianowicie gdy duża część społeczeństwa z braku czystego powietrza będzie leżała pod namiotami tlenowymi.
   • elle
    12.06.2019 18:13
    A czemuż to teologia ma się dostosowywać do ,,nauk" gender a nie na odwrót? Przecież obie wykłada się na uczelniach wyższych?
    doceń 1
    0
   • @ Alexy Neudorf --
    12.06.2019 18:49
    Wy będziecie kiedyś rządzić swoimi galotami... Bo tym zielonym, czerwonym i różowym Europejczykom, którym uda się kiedyś z łaski śniadych przeżyć - przypadnie usłużna ale zaszczytna rola posługaczy zuchów Mahometa. A jakie są wasze, Postępowcze, chwalebne marzenia o cudownym przemienieniu zatęchłej chyba co nieco wiary i przekonań islamistów w towarzyski klub powszechnej szczęśliwości a dziarskich gości spod znaku księżyca w pobożnych postępowo miłych chłopców ?
    doceń 4
    0
   • @@
    12.06.2019 22:09
    trafione w 10.
    doceń 2
    0
  • Gość
   20.06.2019 14:07
   A wuj wciąż o jednym.
   doceń 0
 • resh
  12.06.2019 00:24
  Bardo dobrz, ze Watykan zajął oficjalne stanowisko w tej sprawie. Jestem ciekaw opinii ks. Oko:)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL