Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • katolik
  01.12.2018 17:34

  > „Na Chrystusie śmierć połamała sobie zęby”. ... Od śmierci Chrystusa śmierć jest szczerbata.

  Co za częstochowskie porównanie i niedorzeczność. Śmierć dzisiaj jest taką samą śmiercią jak przed narodzeniem Chrystusa.

  Tyle tylko, że dzisiaj możemy umierać jako dzieci Boże, jeśli jesteśmy ochrzczeni i w stanie łaski uświęcającej. Jeśli umieramy w stanie grzechu śmiertelnego, to naszym nieodwołalnym końcem jest piekło.

  Ale o tych fundamentalnych sprawach nie ma ani słowa w całym wywiadzie. Jaka jest więc jego wartość, jeśli tak absolutnie ważnej rzeczy nawet nie wspomniano. Czy oblat o tym nie wie? Nie dowiedział się w seminarium? Byłaby to doprawdy zgroza.

  > Czy Oblat Maryi Niepokalanej ma świadomość, że wpadnie po śmierci w ramiona Maryi?

  A skąd te poglądy? Tego Kościół nie naucza!!! Przeciwnie, naucza, że są trzy ostateczne rzeczy:

  - niebo, dla tych, co umierają w stanie łaski uświęcającej i nie mają grzechów do odpokutowania

  - czyściec, dla tych, co umierają w stanie łaski uświęcającej, ale mają grzechy do odpokutowania

  - piekło, dla tych, którzy są pozbawieni łaski uświęcającej

  O wpadaniu w ramiona ani słowa, nawet tych, co idą do nieba, nie mówiąc o tych, co muszą się oczyścić, czy tym bardziej potępionych. Zresztą brzmi to jak bluźnierstwo.

  A co do tzw. Dzienniczka, to zawiera fundamentalne błędy teologiczne. Dlatego zresztą znalazł się na papieskim Indeksie ksiąg zakazanych, skąd nikt go nie usunął.

  Cytaty: „Dla tej duszy zatracenie, która chce się zatracić” (Dz. 631) i „Dusza będzie potępiona tylko ta, która sama chce, bo Bóg nikogo nie potępia” (Dz. 1452) są przykładami takich fundamentalnych błędów. Czyli ręce z daleka od Dzienniczka!
  • RA-MI
   02.12.2018 12:20
   Przeczytanie Dzienniczka św. Faustyny nie jest konieczne do zbawienia, ale nie jest też zabronione, w końcu autorem jest siostra zakonna, której życie i spuścizna duchowa przeszła przez dokładny proces kanonizacyjny, więc Katoliku nie bądź bardziej papieski niż sam papież! Z resztą twoich wywodów jak najbardziej się zgadzam.
   • katolik
    02.12.2018 22:33
    @RA-MI, Niestety dzisiaj procesy kanonizacyjne nie są gwarancją tego, co gwarantowały przed SW2, a szczególnie przed zmianamy dokonanymi przez Wojtyłę, który przedefiniował świętość, zliberalizował proces min. usuwając tzw. adwokata diabła. Kowalska jest niestety dobrym, a rzcej złym przykładem. Poza tym, jeśli masz trochę pojęcia o teologii katolickiej, to Dzienniczek będzie dla Ciebie kopalnią błędów - polecam opracowania na ten temat w sieci, niestety po angielsku. Możesz jednak zacząć od błędów ww cytatach.
    doceń 1
    0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL