W Porszewicach odbędą się rekolekcje dla księży i biskupów współprowadzone przez skrzywdzonych w Kościele

Od 21 do 24 października br. w Porszewicach odbędą się rekolekcje dla księży i biskupów "Z martwych wstanie. O Dawidzie w nas". Rekolekcje będą współprowadzone przez osoby skrzywdzone seksualnie w Kościele.

Organizatorem rekolekcji jest Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, Szkoła Ewangelizacji św. Andrzeja Żary "Syn Dawida" i Fundacja Składak.

"Ekipa prowadząca będzie na pewno czymś mocno odróżniającym to spotkanie od wszystkich innych. Są w niej bowiem: osoby skrzywdzone w Kościele, małżeństwo, osoby żyjące w pojedynkę, psychoterapeuci, księża i biskup" - napisali organizatorzy w informacji opublikowanej na stronie https://wspolnotazezranionymi.pl/

"W trakcie rekolekcji chodzi o głoszenie Ewangelii, dlatego skupiać się będziemy przede wszystkim na Jezusie. Chcemy Go także spotykać w kontekstach trudnych, których nie da się dzisiaj nie zauważać. Nie będziemy nikogo o nic oskarżać (ta rola w historii zbawienia jest już obsadzona). O bolesnych sprawach będziemy mówić po to, żeby odkryć, jak Jezus potrafi się nimi zająć i jak także przez nasze rany może popłynąć Jego łaska" - dodali.

Wspólnota ze Zranionymi powstała z inicjatywy Fundacji św. Józefa KEP we współpracy z biurem delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży i ze środowiskiem duszpasterzy osób skrzywdzonych. Na stronie https://wspolnotazezranionymi.pl/ publikowane są m.in. materiały duszpasterskie przygotowane na Dzień modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Można tam znaleźć świadectwa, modlitwy, nabożeństwa oraz kontakty do duszpasterzy osób skrzywdzonych.

« 1 »