Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmartwychwstali

Po czym poznać prawdziwego,Jedynego Boga?On sam podpowiada: „Poznacie,że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój”.

Dokładnie rok temu „przypadkowo” trafił na rekolekcje prowadzone przez ojca Jozo Zovko. Był rozdarty. Nigdy wcześniej nie doświadczył Bożego dotyku. Pragnął go całym sercem. W czasie modlitwy Bóg otworzył jego grób. „Zacząłem płakać. Rozlał się we mnie totalny pokój i zachwyt, i zaowocowało to płaczem. Niesamowity szloch na gigaskalę, nie do opanowania. Klęknąłem, bo nie miałem siły, i opierałem się o ziemię. Moje okulary wyglądały jak samochodowa szyba w czasie deszczu. Wydawało mi się, że to koniec.

Zaczął się okres beczeniai przeżywania Bożej miłości na niespotykaną dotychczas skalę. Trwało to parę godzin. Byłem totalnie roztrzęsiony. Miałem wrażenie, że mówi do mnie jakiś głos: »Stary, czy ty widzisz, co tu na ciebie czeka? Schowaj te swoje problemyi swoje grzechy, bo one nie mają szans przy mojej miłości. Ona zakrywa wszystko«. Płakałem nad swoją nędzą. Zobaczyłem, jakim świństwem jest ranić tak doskonałą miłość. I jednocześnie płakałem ze szczęścia. Do tej pory wierzyłem, że Bóg wybaczył mi wszystko, a teraz to poczułem. Miałem wrażenie, że Boża miłość miażdży całą moją śmierć i nędzę. Był to więc też płacz upojenia szczęściem. Jestem przekonany, że był to jedynie odprysk promyka tej miłości. Ale on mnie i tak znokautował...

Poczułem się cenny w oczach Boga. On uzdrowił mą niską samoocenę, a nawet pogardę, którą nosiłem w sobie. Skoro jesteś kimś, kogo kocha Bóg, to nie możesz być byle kim!!! I nikt nie może ci wmówić, że jesteś śmieciem, który nie zasługuje na miłosierdzie. Tak jakbym usłyszał głos Boga mówiącego: »Gdybyś wiedział, jak cię kocham, płakałbyś z radości«”. Dziś setki młodych na koncertach śpiewają jego piosenkę „Zaufaj Panu już dziś”. – „Jak nie ma śmierci, to nie ma zmartwychwstania” – podsumowuje Adam. Wie, co mówi.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama