Nowy numer 48/2022 Archiwum

Stary-nowy niewidzialny wróg człowieka, niszczący jego zdrowie

W czasach koronawirusa, zapominamy o starym wrogu który również niszczy nasze zdrowie, a nawet życie. Mowa o pleśni i grzybie.

Czasami w naszych domach pojawiają się niespodzianki, których ani trochę byśmy sobie nie życzyli. Ujawniają się na ścianach, tworząc na nich fantazyjne, ale ani trochę estetyczne wzory. Mowa oczywiście o grzybie i pleśni. Pewnym jest, że nikt z nas nie chciałby spotkać ich w swoich czterech ścianach. Co gorsza, odpychający widok, nie jest w takiej sytuacji jedyną przykrą konsekwencją. Niepożądane wykwity mogą stać się prawdziwymi wrogami naszego zdrowia. Jak to możliwe? Odpowiedź na to i inne, podobne pytania, znajdziesz poniżej.

Grzyb i pleśń, choć bardzo podobne, wbrew pozorom nie są tym samym. Często, lecz niesłusznie, są traktowane jako jedno zjawisko. Podstawową różnicą pomiędzy grzybem i pleśnią jest to, że pierwszy z nich ma poważny wpływ na głębokie niszczenie materiału, na którym się rozrasta. Z kolei pleśń osadzająca się na powierzchni, nie wnika w jej głębsze warstwy. Czy w takim razie istnieją również różnice pomiędzy wpływem pleśni i wpływem grzyba na zdrowie człowieka? Czy jedno z nich jest szkodliwe, a z drugim możemy czuć się bezpiecznie? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie!

Pleśń pomimo swojego mniej inwazyjnego wpływu na zaatakowane powierzchnie, to jeśli chodzi o zdrowie, nie jest ona ani trochę gorsza od swojego kuzyna - grzyba. Jedno, tak jak i drugie, potrafi przynieść fatalne skutki dla naszego zdrowia. Ich obecność w naszych domach nie tylko skazuje nas na nieprzyjemną woń, ale ma negatywny wpływ na układ oddechowy i nerwowy oraz zdrowie skóry. Grzyb i pleśń powodują bóle głowy, kiepskie samopoczucie, przewlekłe zmęczenie, alergie, problemy z równowagą, a nawet nowotwory, niepłodność lub niewydolność nerek. To bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, których absolutnie nie możemy bagatelizować!

Jak zatem uchronić się przed tymi chorobami i dolegliwościami? Najlepszą ochroną dla naszego zdrowia, jak zawsze jest zapobieganie chorobom. Jeśli więc chcemy przeciwdziałać rozwojowi chorób, których przyczyną powstawania są grzyby i pleśń, to powinniśmy zacząć od zapobiegania ich rozwojowi. Co zrobić, aby zapobiec grzybom i pleśni? Najważniejsze to zadbanie o prawidłową wentylację i konstrukcję domu. Dobra cyrkulacja powietrza i odpowiedni poziom wilgotności są bardzo istotne. Niestety, czasami jest już za późno na w pełni skuteczną prewencję. Nie oznacza to jednak, że możemy się poddać i dać wolną rękę wrogowi naszego zdrowia. Co zrobić w takiej sytuacji?

Kiedy walka z grzybem i pleśnią wykracza ponad nasze siły, to niezbędna staje się pomoc specjalistyczna. Profesjonalny sprzęt i wykwalifikowani fachowcy, na pewno z łatwością rozprawią się z wrogami zdrowia i estetyki w Twoim domu.

Firmą, która kompleksowo rozprawia się grzybem i pleśnią jest Dezynfeusz. Specjaliści Dezynfeusz w pełni zbadają przyczyny obecności pleśni i grzyba, a następnie na dobre je zlikwidują, abyś mógł cieszyć się zdrowiem i bezpieczeństwem w swoim domu.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy