Nowy numer 2/2021 Archiwum

Czy pożyczka może być dobrym rozwiązaniem finansowym przed świętami Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie to przede wszystkim święta rodzinne. Aby jednak spędzić ten czas w spokoju i radości, trzeba poświęcić dużo czasu i pieniędzy na przygotowania. Organizacja świat to dość duży wydatek. Czy warto go sfinansować pożyczką?

W 2020 roku planowane wydatki świąteczne Polaków będą niższe o 29% w porównaniu do 2019 roku (średni budżet był na poziomie 1951 zł) i wyniosą około 1381 zł według Deloitte. Wszystkiemu winna oczywiście pandemia koronawirusa. Najbardziej ograniczone zostaną wydatki związane z podróżami. Polacy planują na nie przeznaczyć tylko 58 zł, a w 2019 roku była to kwota 205 zł. Za to nasi rodacy nie zamierzają robić większych oszczędności na prezentach świątecznych - wydadzą na takie zakupy średnio 680 zł, czyli jedynie o 7% mniej niż w 2019 roku (734 zł). Mniejsze będą także wydatki na jedzenie i picie - w roku 2020 będzie to 430 zł, gdy w 2019 roku na ten przeznaczano średnio 639 zł.

Analizując główne czynniki zwiększające lub ograniczające tegoroczne świąteczne wydatki, można zaobserwować, że połowa Polaków zamierza ograniczać koszty związane ze świętami z powodu pandemii i niestabilności gospodarczej. Tylko 21% respondentów rozważa zwiększenie wydatków na Święta Bożego Narodzenia.

- Boże Narodzenie to czas wyjątkowy i radosny, jednak bardzo wymagający pod względem finansowym. Kilka dni świętowania to wigilijne potrawy, choinka, ozdoby i prezenty. To wszystko generuje duże wydatki – zauważa ekspert marki VIVUS. – Niestety, czasami organizacja świat może przekraczać możliwości finansowe rodziny. Trzeba pamiętać, że koszty artykułów spożywczych z roku na rok są coraz wyższe, również prezenty dla najbliższych kosztują nas coraz więcej. Osobom, które nie mają oszczędności lub wysokich dochodów trudno jest zorganizować święta. Warto wtedy przeanalizować swoje możliwości i rozważyć zaciągnięcie pożyczki dla wsparcia świątecznego budżetu – podkreśla ekspert.

Jak sfinansować świąteczne wydatki?

Święta Bożego Narodzenia to okres, gdy nasze wydatki drastycznie rosną. Najwięcej wydajemy na żywność oraz prezenty. Pomimo tegorocznych ograniczeń związanych z pandemią Polacy nie zdecydują się na większe świąteczne oszczędności. Do tego większość polskich rodzin planuje tradycyjną Wigilię w gronie najbliższych. Pomimo utrudnień związanych z wyjazdami i przymusem świętowania w domu organizacja świąt nadal jest kosztownym wydatkiem. Jak Polacy radzą sobie z tym problemem? Większość stara się sfinansować święta z bieżącego budżetu, część naszych rodaków ma na ten cel odłożone oszczędności, a część decyduje się na wzięcie pożyczki.

Czy pożyczka może być dobrym rozwiązaniem finansowym przed świętami Bożego Narodzenia?

                                                      Źródło: VIVUS

Pożyczka na święta to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy okaże się, że koszty organizacji świąt przekroczyły zaplanowany budżet, gdy nie doszedł oczekiwany przelew od pracodawcy lub pojawiły się dodatkowe, niespodziewane wydatki. Taka pożyczka pozabankowa przez internet to sposób na szybkie zdobycie gotówki, który pozwoli sfinansować nawet bardzo pilne opłaty i umożliwi zorganizowanie Wigilii w gronie najbliższych oraz kupienie wymarzonych prezentów dla wszystkich.

Jak otrzymać pożyczkę na święta?

Wzięcie pożyczki na święta jest bardzo proste, gdy dostępna jest przez Internet. Dzięki temu wszystkie formalności możemy załatwić online, czyli bez wychodzenia z domu. Aby złożyć wniosek o pożyczkę, wystarczy dostęp do komputera, laptopa czy smartfonu z Internetem. Najczęściej w przypadku szybkich chwilówek formalności są uproszczone i skrócone do minimum. To sprawia, że złożenie wniosku zajmuje tylko kilka minut.

Aby otrzymać pożyczkę, należy wejść na stronę internetową wybranej instytucji pożyczkowej. Tam za pomocą suwaka trzeba określić kwotę zobowiązania oraz okres spłaty, a kalkulator wyliczy nam wszystkie parametry zobowiązania. Następnie musimy wypełnić wniosek, w którym podajemy dane osobowe, numer telefonu oraz konta bankowego. Trzeba także określić wysokość oraz rodzaj uzyskiwanego dochodu. Po wypełnieniu wniosek należy przesłać online do firmy pożyczkowej.

W celu potwierdzenia tożsamości jesteśmy także proszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Konsument musi z własnego konta bankowego przelać symboliczną kwotę na rachunek instytucji pozabankowej. Decyzja pożyczkowa jest przekazywana w wiadomość SMS lub e-mail. Jeśli wniosek został pozytywnie rozpatrzony, pieniądze zostają przelane na konto pożyczkobiorcy.

Pożyczka na święta za 0 zł

Niektóre firmy pożyczkowe w swojej ofercie mają pożyczkę za 0 zł, która jest dostępna tylko dla nowych klientów. To specjalna propozycja, w której pożyczkobiorca, który nigdy nie korzystał z usług danej firmy, może pożyczyć pieniądze zupełnie za darmo. W takiej sytuacji otrzymujemy dostęp do kapitału bez żadnych opłat i to bez wątpienia najlepsza opcja przy wyborze pożyczki na święta. Nie ma żadnych odsetek, prowizji i innych kosztów. Warto zatem szukać takich ofert. Trzeba jednak pamiętać, że w pierwszej pożyczce zwykle dostępna jest nieco niższa kwota niż przy kolejnym zobowiązaniu.

Pożyczka na święta to dobre rozwiązanie, gdy zabraknie nam gotówki na organizację kolacji wigilijnej lub zakup prezentów dla najbliższych. Wzięcie takiego zobowiązania jest proste, szybkie i bezpieczne, a wszystkie formalności załatwimy online. Należy jednak się upewnić, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w terminie.

Artykuł przygotowany we współpracy z VIVUS.pl

Artykuł sponsorowany

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama