Nowy numer 33/2020 Archiwum

"Pięknie jest zatrzymać się z Nim"

Wiele słów św. Jana Pawła II zapadło nam w pamięć. Powodem, by się nimi dzielić, był także "Konkurs z papieżem" ogłoszony przez naszą redakcję Gość.pl. Dziś publikujemy listę laureatów. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

Pan Damian Kurowski napisał: Wśród wielu cennych i na pewno wartych do zacytowania słów papieża Polaka, wydaje mi się najbardziej właściwym przypomnieć słowa, które wypowiedział w Ełku, dnia 8 czerwca 1999 roku - "Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy «krzyk biednych». Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki. Z tym apelem zwracam się do wszystkich moich rodaków."
Dlaczego wybrałem te słowa Ojca Świętego? Po pierwsze pokazują, że papież będąc Głową Kościoła, mając tyle różnych spraw, nie zatracił miłości do własnej Ojczyzny i zatroskania o swoich rodaków, zarówno tych, którym się w życiu ułożyło, ale i przede wszystkim tych, którym "pod górkę". Dlatego nie będzie błędem, gdy Jana Pawła II nazwiemy papieżem, który był zatroskany o drugiego człowieka. Wybrałem te słowa również dlatego, że uczestniczyłem w tej Mszy świętej, jako roczny niemowlak.

Słowa św. Jana Pawła II, którymi podzielił się z nami kolejny laureat, przeczytasz na następnej stronie:

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama