Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • 1
    13.03.2018 15:25
    jesli sie prosi Komisje Wenecka o opinie o swoich pseudoreformach i traktuje PE jak cyt prof Pech prawnika,ktory ocenial "biala ksiege""Polski rzad dziala w zalozeniu,ze jestesmy idiorami" i nazywa ta "biala ksiege"cyt...zbior pogwalconych i niekonstytucyjnych atakow na polskie sadownictwo" 94 stronami glupstw" to nie wychodzi sie na trybune i nie gada,ze "Jest to nie do pojecia"....Tylko prosi sie polskie najwyzsze autorytety prawne o opinie aby panstwa nie osmieszac poza granicami a nie rujnowac do konca.Bo dojdzie do tego,ze zaden polski wyrok sadu nie bedzie w EU aktem prawnym a kazda rzecz prawna bedziemy musieli poswiadczac w tamtejszych sadach ! Moze pora juz zrozumiec,ze swiat przestaje sie z Polska liczyc i zaczyna traktowac jak Bialorus czym wlasnie ta decyzja Irlandzkiego sadu jest przykladem?
    • Szymon
      13.03.2018 22:05
      Heleny Wolińskiej i Salomona Morela też nie wydano polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Zawsze znajdą się jakieś argumenty żeby ochronić swoich. W końcu przestępstwa i zbrodnie popełniali na tereni Polski i na Polakach, a nie na obywatelach Wielkiej Brytanii czy Izraela.

      Izrael nie ma problemu z sądzeniem przestępców ukrywających się w krajach nie uznających ekstradycji, choćby tak znana sprawa jak np. proces Adolfa Eichmanna.
      doceń 10
  • Gość
    13.03.2018 16:41
    Kiedy słyszę, że podejrzany o handel narkotykami Polak nie zostanie wydany Polsce, to myślę o skuteczności rządu RP w zwalczaniu przestępczości. Tak naprawiali wymiar sprawiedliwości, że za chwilę przestępcy wystarczy wyjechać do Frankfurtu nad Odrą i będzie śmiał im się w oczy.
    doceń 3
  • Gość 3
    13.03.2018 17:32
    Sedzina z Irlandii powtarza to co mówi obóz lewicowo-liberalno-socjalistyczny w Polsce i Europie wg którego jeśli rządzi ktoś spoza ich obozu to od razu jest to koniec demokracji. A już argumenty ze różny wiek emerytalny dla mężczyzn i kobiet to dyskryminacja to już żart tygodnia. Mam nadzieje ze ten obóz przestanie kiedyś rządzić w Europie.
    doceń 11
  • z dormagen /de/
    13.03.2018 22:09
    Pan WARCHOŁ ma nadzieję na zmianę decyzji sądu w Irlandii? A dlaczego nam Polakom na obczyźnie rząd pana ministra odmawia mieć nadzieję na demokrację w POLSCE ?
    • Leszek
      14.03.2018 20:07
      W Polsce nie ma prawdziwej demokracji, jest quasi-demokracja partyjna z progiem wyborczym. W moim odczuci taki twór z pogranicza demokracji i oligarchii. Ale tak już jest od dawna i po objęciu władzy przez PiS nie widzę zmian w tym zakresie.
      Napisz może konkretnie co w Polsce jest takiego wyjątkowego w naszym ustroju co wyróżnia nas z innych krajów europejskich (demokratycznych oczywiście), a co się pojawiło po objęciu rządów przez PiS, bo ja takiej cechy nie widzę.
      doceń 6
  • Gość
    13.03.2018 22:54
    Była już wojna z Francją, Niemcami, Izraelem, USA, a teraz będzie wojna z Irlandią. Jesteśmy mocarstwem ale tylko w językach (własnych).
    • Marcin
      14.03.2018 20:15
      Żadnej wojny nie ma i mam nadzieję, że tak pozostanie.
      Są różnice zdań wynikające z różnych interesów, ale to oczywiste.

      Warto przypomnieć tu znany cytat:
      "You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life."
      (pol.: "Masz wrogów? Dobrze. To znaczy, że kiedyś w swoim życiu stanąłeś w obronie czegoś.")
      Winston Churchill
      doceń 6
  • jz63
    13.03.2018 23:07
    Premier Morawiecki mówił otwartym tekstem w sejmie, że dobro narodu jest ważniejsze od prawa i Konstytucji. Oznacza to, że ten rząd, jak i każdy następny, nie musi się Konstytucją w ogóle przejmować - ten akt prawny dla polskiego rządu nie istnieje. Więc z pewnością Polska przestała być państwem prawa i demokracji; stała się jakimś bytem anarchistyczno-dyktatorskim. Ciekawe, co będą mówić apologeci obecnej władzy, gdy za kilka lat zmieni się parta rządząca i w tym samym stylu, używając tej samej argumentacji, wprowadzi aborcję na żądanie i małżeństwa niezależne od płci. To jest jakiś kompletny dramat z tymi rządami i z Polską.
    • Zygmunt
      14.03.2018 20:16
      Słowa premiera nie oznaczają tego co napisałeś.
      Twoja interpretacja nie jest celna.
      doceń 6
  • Gość
    13.03.2018 23:10
    Czy w Irlandii ustawą wyrzuca się z Sądu Najwyższego prawie połowę sędziów (ewent. 100%, jak chciało Ministerstwo)? Czy w Irlandii przerywa się konstytucyjną kadencję prezesa SN? Dopóki MS nie odpowie twierdząco że w Polsce jest złamana konstytucja w tym zakresie twierdząco, to znaczy, że oszukuje Polaków.
    doceń 3
  • Gość
    14.03.2018 14:04
    Praktyka pokazuje, że gdy jeden z sądów zadaje pytanie Trybunałowi Sprawiedliwości UE, to sądy w pozostałych państwach członkowskich na ogół zawieszają postępowania w podobnych sprawach i czekają na wyrok trybunału
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama