Kossak nieznana

Nasza wiedza o życiu pisarki, o której mówiono, że w okresie międzywojennym wprowadziła literaturę polską na arenę międzynarodową, wciąż pełna jest białych plam.

Ksiązka - poleca SZB

|

04.07.2007 10:40 GN 26/2007

dodane 04.07.2007 10:40

Dlatego nowa biografia Zofii Kossak, zatytułowana Dzieło jej życia, będzie cenną pozycją dla wszystkich interesujących się historią polskiej literatury.

Autorką książki jest znana z łamów naszego pisma Joanna Jurgała-Jureczka, która pracowała także jako kierownik Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich.

Swoją pracę oparła na lekturze setek listów i dziesiątek dokumentów, a także na rozmowach z osobami bliskimi pisarce, zwłaszcza z córką autorki „Krzyżowców” – Anną Bugnon-Rosset. Dzięki temu biografia staje się źródłem wielu nieznanych dotąd informacji.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..

Ksiązka - poleca SZB

Zapisane na później

Pobieranie listy