Nowy numer 13/2024 Archiwum

Pogadaj ze mną!

„Zauważ mnie!” – krzyczą strojem, kolczykami w nosie, tatuażami. „Wrócili z długiej podróży online i tęsknią za spotkaniem”. „Ustawiła się kolejka tych, którzy chcieli pogadać”. Jak wygląda oaza pokolenia Netflixa?

Gdy przed dwoma laty odwiedziłem młodych na drugim stopniu oazy, ksiądz prosił, by nie zarywali nocy, śledząc kolejny sezon serialu „Stranger Things”. To nowe realia letnich rekolekcji. Przed rokiem oaza zorganizowała „formacyjny miks”, czyli rekolekcje w formie półkolonii. Pół roku temu od organizatorów słyszałem jedno słowo: „czekamy”, a słowem kluczem były „obostrzenia”. Odpowiedzialni za Ruch Światło–Życie, świętujący stulecie narodzin założyciela, zamiast biadolić, że nic się nie da zrobić, przygotowywali tradycyjną formę rekolekcji.

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza