Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Co masz w ręku?

Panie, nie oglądałeś wiadomości? Nie wiesz, co się dzieje w kontrolowanym przez muzułmanów Pakistanie? Mam tam ruszyć? „Przepraszam, Mojżeszu, co trzymasz w ręku?”.

To była jedna z najważniejszych lekcji, jakie usłyszałem. Niestety przypominam sobie o niej zbyt rzadko.

Gdy usłyszałem o Leifie Hetlandzie, który po słowach: „Zobaczysz milion muzułmanów przyjmujących Jezusa” ruszył do Pakistanu, nie dowierzałem. Przekonały mnie kręcone w Islamabadzie dokumentalne filmy, rejestrujące jego karkołomną misję. Szybko został oskarżony o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. „Tylko Bóg trzyma mnie przy życiu, bo w każdej chwili muzułmanie mają prawo mnie zabić. Ludzie Zachodu muszą wylać tyle łez, by w krajach wschodu spadł deszcz. Panuje tam zło tak potężne, że trudno o tym mówić bez płaczu” ‒ woła Norweg.

Wspominając swą pierwszą wyprawę do Pakistanu, opowiada: „Czy się bałem? Bardzo... Modliłem się w miejscowości Multan. Staliśmy na scenie, opowiadałem o Jezusie i myślałem, że zaraz przyjdzie jakaś grupa, by mnie zabić. Byłem przerażony. Bóg łamał we mnie mentalność zastraszonego niewolnika i obdarowywał poczuciem Bożego synostwa. Dziś wiem, że Jego miłość usuwa lęk. Gdy masz Jego Obecność, masz wszystko. Wielokrotnie pomagała mi w posłudze scena z Księgi Wyjścia. Bóg mówi: Mojżeszu: rzuć laskę na ziemię. Nie możesz trzymać się kurczowo tego, co masz! Przerażony, uciekający przez wężem Mojżesz nagle staje się człowiekiem z Bożą laską, z Bożymi możliwościami, autorytetem, obecnością, pokojem, miłością. Coś zmienia się w jego naturze. Wyobrażam sobie jego dialogi z Najwyższym w chwilach, gdy wpadał w panikę: „Mojżeszu, przepraszam, co masz w swoim ręku?”. „Boże, ja nie chcę teraz rozmawiać o żadnej lasce! Mam problem! Nie oglądałeś wiadomości? Nie widzisz, co się dzieje w kontrolowanym przez muzułmanów pakistańskim Lahore?” „Przepraszam, Mojżeszu, co masz w swoim ręku?”

Jeśli twą głowę bombardują tysiące czarnych scenariuszy, przypomnij sobie, co trzymasz w ręku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza