Nowy numer 13/2024 Archiwum

Jeszcze będzie normalnie

Od organizatorów słyszę jedno słowo: „Czekamy”. Zamiast biadolić, że nic się nie da zrobić, przygotowują rekolekcje w normalnej formie. „Pandemia rozbudziła w ludziach ogromną tęsknotę za spotkaniem. Trzeba ją wykorzystać!” – słyszę.

Cechą naszych czasów jest nieprzewidywalność, która wiąże ręce organizatorom i uniemożliwia precyzyjne planowanie. Trudno obmyślać rodzinne lipcowe wakacje w Chorwacji, bo obostrzenia pandemiczne i zasady przekraczania granic zmieniają się jak w kalejdoskopie, a co dopiero dwutygodniowe rekolekcje dla ponad setki młodych ludzi! A jednak odpowiedzialni za Ruch Światło–Życie, który świętuje w tym roku stulecie narodzin założyciela, nie załamują rąk.

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza