Nowy numer 15/2024 Archiwum

Dlaczego portfel nawraca się ostatni

Zapraszamy na LIVE z abp. Grzegorzem Rysiem.

Wielkopostny LIVE w GOSC.PL #1. Abp Ryś: Dlaczego portfel nawraca się ostatni
Gość Niedzielny

Przywiązujemy się do swojej własności. Posiadanie dóbr daje nam jakieś poczucie bezpieczeństwa w tym niepewnym świecie. Pieniądze w banku, samochód w garażu. Modne ubrania w szafie, duże mieszkanie, zaplanowane wakacje. Wydaje nam się, że wtedy i tylko wtedy możemy być szczęśliwi. To, co posiadamy ma stanowić o naszej wartości.

Dlatego tak trudno nam się dzielić. Jałmużna - jakie to archaiczne słowo - stała się czymś niezrozumiałym dla współczesnego świata. Benedykt XVI pisał, że "jałmużna nie jest zwykłą filantropią; jest raczej konkretnym wyrazem miłosiernej miłości, cnoty teologalnej, która wymaga wewnętrznego nawrócenia się na miłość Boga i braci". Papież Franciszek w orędziu na Wielki Post 2021 tłumaczy jałmużnę jako spojrzenie i gesty miłości wobec zranionego człowieka.

Czym jest jałmużna? Jak jałmużnę praktykowali pierwsi chrześcijanie? Co słowo Boże mówi o jałmużnie? Czy jałmużna musi boleć? I dlaczego portfel nawraca się ostatni?

O to wszystko pytamy abp. Grzegorza Rysia - gościa Aleksandry Pietrygi w pierwszym odcinku wielkopostnego cyklu LIVE "Nie trąb przed sobą".

Dlaczego portfel nawraca się ostatni   Studio GN
 
 
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy