Nowy numer 13/2024 Archiwum

Zatruty owoc

Początkowo wydaje się, że będziemy oglądać kolejną melodramatyczną wariację na temat miłosnego trójkąta, jakich wiele pojawia się na ekranach.

Pierwszym z bohaterów jest Kacper, sztygar w kopalni, gdzie również pracuje jego przyjaciel Oskar. Kacper nawiązuje romans z Magdą, żoną przyjaciela. Oskar pozostaje nieświadomy podwójnej zdrady. Podwójnej, bo zdradzili go żona i przyjaciel, któremu cały czas ufał. Zakazany romans trwa w najlepsze, kiedy w kopalni dochodzi do poważnego tąpnięcia, a jedna z pierwszoplanowych postaci zostaje uwięziona w zawalonym chodniku, do którego usiłują dotrzeć ratownicy. W obliczu katastrofy w bohaterach narasta poczucie winy, rodzą się pytania dotyczące ich postawy w niedalekiej przeszłości, a sprzeczne emocje, jakie nimi targają, usiłują zagłuszyć desperackimi działaniami, by uratować uwięzionego górnika. Melodramat zamienia się w dramat.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza