Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Bieg z "Gościem" na gorąco

Pomimo morderczego upału ponad 300 śmiałków z całej Polski wzięło udział w Górskim Biegu Frassatiego. Było warto? Przekonajcie się sami!

To był dobry czas - tak o zawodach organizowanych przez Fundację Gość Niedzielny i Instytut Gość Media mówili uczestnicy, którzy do Międzybrodzia Bialskiego zjechali z całego kraju. Nad pięknym Jeziorem Międzybrodzkim, u podnóża góry Żar, miał miejsce nie tylko bieg dla doświadczonych zawodników, ale także piknik rodzinny; z atrakcjami dla maluchów, pokazem jednego z najlepszych w Polsce iluzjonistów - Tomka Kabisa, gastronomią i koncertem zespołu Carrantuohill.

- Coraz więcej ludzi biega, więc postanowiliśmy wybiec im naprzeciw, a przy okazji przybliżyć postać bł. Piera Giorgia Frassatiego - wyjaśnia ideę biegu jego główny koordynator Wojciech Teister, nasz redakcyjny kolega z portalu Gosc.pl, a prywatnie także zapalony biegacz. - To postać, która doskonale wpisuje się we współczesny model życia. Aktywny, kochający sport, mówił, że trzeba "żyć, a nie wegetować".

A sam bieg do łatwych nie należał. Trasa miała prawie 22 kilometry, kilkukrotnie wznosiła się i opadała, a suma tych przewyższeń wynosiła 1120 metrów. Dodatkowo ostatnie cztery kilometry stanowił trudny, stromy zbieg. I to w ponad trzydziestostopniowym upale.

Jak to wszystko się skończyło? Kto dobiegł, kto zwyciężył, kto okazał się najwytrwalszy? O tym przeczytacie w najnowszym numerze GN (25/2019) w artykule Szymona Babuchowskiego - Pobiegli z "Gościem", z pięknymi zdjęciami Józefa Wolnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego