Adam Kszczot srebrnym medalistą w biegu na 800 m

Adam Kszczot wynikiem 1.44,95 zdobył na Stadionie Olimpijskim w Londynie srebrny medal 16. lekkoatletycznych mistrzostw świata w biegu na 800 m. Przed nim finiszował reprezentant Francji Pierre-Ambroise Bosse - 1.44,67. Trzeci był Kenijczyk Kipyegon Bett - 1.45,21.

Jeszcze ok. 250 metrów przed metą Polak był na siódmej pozycji, ale na ostatnim wirażu mistrz Europy zdecydowanie przyspieszył i zaczął szybko mijać rywali. Zmniejszał także dystans do Bosse'a, czwartego zawodnika igrzysk w Rio de Janeiro, ale zabrakło mu odrobiny dystansu.

Trzeci na mecie 19-letni Bett wyprzedził o zaledwie 0,04 s reprezentanta gospodarzy Kyle'a Langforda. Kolejne miejsca zajęli wicemistrz olimpijski z Londynu Nijel Amos z Botswany oraz były mistrz świata Etiopczyk Mohammed Aman.

W poprzedniej edycji imprezy w Pekinie w 2015 roku Kszczot (RKS Łódź) również wywalczył srebro.

Po pięciu dniach rywalizacji, która potrwa do niedzieli, biało-czerwoni mają w dorobku cztery medale. W poniedziałek Anita Włodarczyk wywalczyła złoto, a Malwina Kopron - brąz w rzucie młotem, natomiast we wtorek, niedługo po zakończeniu biegu na 800 m, wicemistrzem świata w skoku o tyczce został Piotr Lisek. <PRE> Medaliści biegu na 800 m mężczyzn:

1. Pierre-Ambroise Bosse (Francja) 1.44,67 2. Adam Kszczot (Polska) 1.44,95 3. Kipyegon Bett (Kenia) 1.45,21