Francuscy siatkarze mistrzami Europy

Po raz pierwszy w historii złoty medal mistrzostw Europy siatkarzy zdobyli Francuzi. W niedzielnym finale w Armeec Arenie w Sofii pokonali Słowenię 3:0 (25:119, 29:27, 29:27). Brązowy medal wywalczyli Włosi, którzy okazali się lepsi od Bułgarów 3:1.

"Trójkolorowi" mają za sobą znakomity sezon. Wcześniej triumfowali także w Lidze Światowej, chociaż do turnieju Final Six musieli przebijać się z zaplecza tych rozgrywek.

Dla Słowenii to także historyczny moment. Po raz pierwszy zagrała w finale tej imprezy. Drużyna, zbudowana wokół lidera Tine Urnauta zrobiła olbrzymi postęp, odkąd w marcu szkoleniowcem został legendarny włoski zawodnik Andrea Giani.

Polacy odpadli w ćwierćfinale po przegranej właśnie ze Słowenią 2:3. Zostali sklasyfikowani na 5. miejscu.