Nowy numer 15/2024 Archiwum

Świadkowie wiary - 365 biografii i pytań

Takiej książki jeszcze nie było. Zawiera ona 365 świadectw chrześcijan, którzy za wierność Jezusowi Chrystusowi zapłacili najwyższą cenę – oddali życie.

To moje wyznanie wiary – mówi o swojej książce Wojciech Roszkowski.

Męczeństwo kojarzy się głównie z czasami Imperium Rzymskiego oraz XX-wiecznymi totalitaryzmami: nazizmem i komunizmem. Prof. Roszkowski pokazuje, że praktycznie w każdej epoce, choć z różnym natężeniem, zabijano ludzi tylko dlatego, że byli wierni Chrystusowi. Bohaterami są zarówno osoby znane, św. Piotr, bł. ks. Jerzy Popiełuszko czy św. Andrzej Bobola, jak i, znacznie częściej, nieznane, ale o niezwykłych biografiach. Występują także bohaterowie zbiorowi, np. Męczennicy z Seulu czy grupa katolików z Korei, którzy zginęli w maju 1839 roku.

Zasadniczą przesłanką, dla której dana postać lub grupa ludzi znalazła się w książce, jest męczeństwo za wiarę. Nie zawsze są to postacie formalnie wyniesione przez Kościół na ołtarze. W niektórych wypadkach trwają procesy beatyfikacyjne, w innych w ogóle takich procedur nie rozpoczęto. Przyjęcie takiego kryterium pozwoliło prof. Roszkowskiemu na umieszczenie w swoim martyrologium nie tylko katolików, ale także protestantów oraz prawosławnych.

Książka z serii „Biblioteka Gościa” ukazała się nakładem Wydawnictwa „Gościa Niedzielnego”. Zawiera 365 świadectw chrześcijan, którzy za wierność Jezusowi Chrystusowi ponieśli męczeńską śmierć. Książka ułożona jest tak, że patronem każdego dnia jest jedna osoba czy grupa ludzi, których męczeńska śmierć związana jest z datą dzienną.

Mottem są słowa Jana Pawła II: „Męczeństwo jest najwymowniejszym dowodem prawdziwości wiary”.

Więcej o książce w tekście Andrzeja Grajewskiego: „365 biografii i pytań".

Świadkowie wiary - 365 biografii i pytań  

 

 

 

 

 

 

 

Świadkowie wiary - 365 biografii i pytań  

oprawa twarda

408 stron

ZAMÓWIENIA:

e-mailem: sprzedaz@igomedia.pl

telefonicznie: tel. 32 251 85 24

od poniedziałku do piątku

w godz. 8.00–16.00

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy