Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Horror na kortach Wimbledonu

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska przegrała walkę o finał Wimbledonu z Niemką Sabine Lisicki (nr 23.)

W pierwszym secie Radwańska uległa Lisicki 4:6. W drugim secie Polka wygrała z rywalką 6:2. Choć w trzecim secie Agnieszka Radwańska prowadziła już 3:0,przegrała 9:7 i odpadła z turnieju.

Krakowianka straciła szansę na drugi z rzędu awans do decydującej fazy londyńskiego turnieju. Przed rokiem przegrała w finale z Amerykanką Sereną Williams. To drugi triumf Niemki nad Radwańską w trzecim pojedynku. Polka była lepsza w 2012 roku w Dubaju, natomiast porażki doznała rok wcześniej w Stanford.

Lisicki zagra w finale z Francuzką Marion Bartoli (15.), która pokonała Belgijkę Kirsten Flipkens (20.) 6:1, 6:2.