Nowy Numer 21/2019 Archiwum
 • Teoretyk
  17.05.2018 08:30
  Niewpuszczają ich do Białego Domu bo ponoć nieusłuchani byli w sprawie IPN czy cuś. I tu podziwiam naszego Pana Prezydenta. Inny by się załamał a ten ... o proszę jak nieustępliwie o polskość walczy! I jak skutecznie! Duma , łzy wdzięczności przybywajcie! Niepokoją mnie tylko ci nasi krzyczący... A nie powinni oni pracować w tem czasie a nie wydzierać się po próżnicy???
  doceń 0
 • max
  17.05.2018 09:10
  Tu chodzi o poszanowanie pamięci Polaków ofiar ludobójstwa dokonanego przez Rosjan wspólnie z Niemcami. Pomnik jest świadectwem tego ludobójstwa, ma przypominać o tym ludobójstwie jak największej rzeszy ludzi tak by się więcej nie powtórzyło. Szacunek dla ofiar nakazuje pozostawienie pomnika na miejscu tym bardziej że w pomniku są szczątki ofiar oraz prochy Katyńskie, a prawo federalne zabrania przenoszenia monumentów ze szczątkami bez decyzji sądu.
  Plany przeniesienia Pomnika Katyńskiego z reprezentacyjnej lokalizacji w osi widokowej ulicy Montgomery do dużo gorszej mniej reprezentacyjnej ciasnej lokalizacji gdzie pomnik będzie o wiele mniej widoczny i dużo mniej osób go zobaczy to de facto próba ukrycia prawdy o zbrodni katyńskiej walka z pamięcią o eksterminacji Polaków, poniżanie ofiar i samych Polaków.
  Takie powinno być stanowisko polskich władz a nie kompletna kapitulacja, uniżenie, udawanie że ustronna lokalizacja w zaułku będzie godna lepsza. Czasem wydaje się ze reprezentanci Polski nie wiedzą w jakim celu ten pomnik został postawiony oraz że nie mają kompletnie honoru. A burmistrz już zapowiedział że w miejscu pomnika powstaną fontanny. A oddając prezydentowi Dudzie miniaturę Pomnika Katyńskiego, którą jego twórca Andrzej Pityński, wykonał w 1988 roku, pracując nad monumentem, a następnie podarował ją miastu Jersey City, pokazał dosadnie że tego pomnika po prostu nie chce.
  doceń 0
 • marek
  17.05.2018 09:36
  wg oficjalnych komunikatów prezydent Duda pojechał do USA na posiedzenie RB ONZ,ewentualnie miał się spotkać z Polonią,tymczasem swoją wizytę rozpoczął od spotkania z Żydami;na początku swej kadencji było podobnie,jednakże szczegółów rozmów nie ujawniono,co prowokuje do różnych niepokojących domysłów,zwłaszcza w świetle ustawy o zwrocie majątku Żydom; mówi o tym dobitnie Witold Gadowski,który przypomina,że USA już dziś mogą przejąć polską rezerwę walutową w wys.100 mld dolarów,która jest ulokowana właśnie w USA i zależnych od USA państwach;i dziwnym trafem ta wysokość odpowiada żydowskim roszczeniom wobec Polski; najgorsze jest to,że W.Gadowski o tym mówi, a polski rząd o tym milczy.Co znowu nasuwa podejrzenia o zdradzie narodowej.
  doceń 1
 • kwintus
  17.05.2018 09:37
  Nie było publicznych przeprosin za antysemitów i białych nazistów? To spotkania też być nie powinno. Kim my jesteśmy???
  doceń 1
 • marek
  17.05.2018 10:02
  wg oficjalnych komunikatów prezydent Duda pojechał do USA na posiedzenie RB ONZ,ewentualnie miał się spotkać z Polonią,tymczasem swoją wizytę rozpoczął od spotkania z Żydami;na początku swej kadencji było podobnie,jednakże szczegółów rozmów nie ujawniono,co prowokuje do różnych niepokojących domysłów,zwłaszcza w świetle ustawy o zwrocie majątku Żydom; mówi o tym dobitnie Witold Gadowski,który przypomina,że USA już dziś mogą przejąć polską rezerwę walutową w wys.100 mld dolarów,która jest ulokowana właśnie w USA i zależnych od USA państwach;i dziwnym trafem ta wysokość odpowiada żydowskim roszczeniom wobec Polski; najgorsze jest to,że W.Gadowski o tym mówi, a polski rząd o tym milczy.Co znowu nasuwa podejrzenia o zdradzie narodowej.
  doceń 1
 • Henryk07
  17.05.2018 23:46
  Henryk07
  Drugą wojna obiegła cały świat i wszystkie państwa były zniszczone i narody ucierpiały. Płacimy 240 mln złotych na emerytury dla Żydów. Ustawa o kombatantach została przegłosowana w 2014 roku. Głosowało za nią PO, PiS, jak i prezydent Duda. W konsekwencji jej wdrożenia, tylko na odszkodowania/emerytury dla Żydów wydamy rocznie 240 mln złotych. Emerytura dla Żydów Każda osoba, która na terenie Polski doznała uszczerbku na zdrowiu przez radzieckich komunistów i niemieckich nazistów, będzie dostawać po 100 euro od państwa polskiego. Z tego wynika, że świadczenia w wysokości 100 euro, dostaną nie tylko bezpośrednie ofiary niemieckiego nazizmu czy radzieckiego komunizmu, ale również ich dzieci. Tylko Polakom, jakość ta emerytura nie przysługuje. I to był pierwszy błąd rządu Polskiego, bo płacić powinni Rosjanie i Niemcy a nie Polacy. Rząd Polski zrobił błąd wypłacając emerytury Żydom a pisałem, że Żydzi na tym nie skończą tylko będą chcieli nas jeszcze wydoić niewiadomo, z czego i tak się stało wykombinowali razem z Amerykanami i Izrael żeby Polacy zapłacili za majątki mienie bez spadkowe a ustawą była 447. Tylko Polska ma do płacenia a żadne inne państwo Europejskie nie a Żydzi mieszkali we Francji, Niemczech i innych państwach i żaden kraj niema do płacenia mienia bez spadkowego i do żadnego państwa ustawa 447 nie obowiązuje tylko Polskę chcą Amerykanie i Izrael okraś i oszukać Polskę. A błąd jest naszego rządu, że zaczęli płacić emerytury Żydom i było wiadome, że Żydzi na tym nie przestaną. I teraz niech polska zapłaci, chociaż złotówkę to Ameryka i Izrael będą doić dalej Polskę i kombinować, jaką ustawę wymyśleć, aby Polska z nikła z mapy świata. Niech Polska nie płaci żadnych ustaw, co Żydzi Amerykańscy i Izraelscy wymyślili razem z Trampem, co rodzina trampa jest Żydowska. Prezydent Donald Trump oświadczył, że wycofuje USA z porozumienia nuklearnego z Teheranem, a "potężne sankcje" wobec Iranu wchodzą w życie. Zaraz potem prezydent Iranu oświadczył, że USA "nigdy nie dotrzymywały swoich zobowiązań". Po drugie, w ustawie jest jedna klauzula. Ona dotyczy krajów, które podpisały deklarację Terezińską. Należy natychmiast tę umowę wymówić, tak jak Trump wymówił Irańską umowę. Należy ją wymówić, dla bezpieczeństwa Polski. Już wyobrażam sobie krzyk na cały świat, gdyby Polska zdecydowała się to zrobić – skomentował gospodarz programu, Michał Rachoń.
  - Bardzo dobry, propagandowy krzyk, bo Izrael szanuje wyłącznie mocnych – zripostował Cejrowski. A teraz decyzja jest rządu, Dudy i tych wszystkich, co Polskę wprowadzili w takie kłopoty to niech teraz wyciągną Polskę z kłopotów jak ją do tego doprowadzili. Bo naród za wszystkie błędy nie będzie płacił a wam będzie się dobrze żyło. Żaden Polak nie lubi być oszukiwany i okradany, na które ciężko pracował i nie będzie całe życie głodował. Przyjdzie dzień, że się zorganizujemy a wtedy będzie krwawa Polska. Macie szanse jeszcze błędy naprawić a Żydów usunąć z rządu i nie płacić za przedawnione bez dokumentów majątki bez spadkowe, bo żadne państwo by się na to nie zgodziło a Żyd by na tym nie przestał aż by Polska znikła z mapy świata. A teraz decyzja mądrego rządu, co nas w to bagno wprowadziła to nich nas z tego wyciągnie. Polacy czekają i patrzą, co zrobi rząd i partie polityczne z Kaczyńskim i Dudą na czele.
  PS. A może jeszcze będziemy płacić za tych Żydów, co w Polsce mieszkają i nie bronią polski przed ambasadą Amerykańską i Izraelską i oni mają być Polskimi Żydami wynocha z Polski. Każdy Polskę oczernia tytułując się, że jest Historykiem lub jakimś tam profesorem, że Polacy to są antysemici, że mówi Francus, Amerykanin, Belg i z każdego państwa ci ludzie są, ale jednej rzeczy nie mówią do wiadomości, że są Żydami tych państw. I to oczernia niedane państwo a tylko Żyd. Czemu o Polsce nie piszą ludzie innego koloru twarzy to bym uwierzył, że to mówi prawdę a tak to wszystko palce maczają Żydzi? I Polska nie powinna zapłacić ani jednego centa Żydom chyba ze chcą wojny z Polska i wtedy wyjdzie na jaw, kto kocha Żydów i jakie państwa zaatakują Izrael i Żydów na świecie czy znajdą, choć metr ziemi gdzie by mogli się schować.  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL