GN 37/2018 Archiwum
 • Amos
  15.05.2018 17:47
  Odkąd to przytulenie córki przez ojca i pogłaskanie po włosach jest czymś nieakceptowalnym?? W niedzielę, w kościele widziłem jak ojciec przytula swoją córeczkę i całuje ją w usta. Czyżby należało zgłosić to na policję i w ten sposób zniszczyć rodzinę?? I jeszcze jedno. Jeżeli dorastające dziecko pragnie porozmawiać z dorosłym (nauczycielem, trenerem, itp.), któremu ufa, bo nie może tego zrobić z rodzicami (choćby z powodu tego, że boi się wybuchu gniewu i kary), to dlaczego ten dorosły nie może być dostepny dla dziecka także w Internecie (niekoniecznie na Facebooku, gdyż to nie jest miejsce do rozmów na trudne tematy)??
  • rmolas
   15.05.2018 19:11
   przecież wyraźnie jest napisane, że te kontakty były czymś nacechowane. Jeśli woli pan, żeby pana dzieci bez kontroli mogły się kontaktować w sieci z byle kim, to pana wybór. Ja bym nie ryzykował. Proszę więc nie próbować ośmieszyć cały artykuł tylko dlatego, że normalny ojciec przytulił córkę.
   • Amos
    16.05.2018 09:21
    Jeśli te kontakty internetowe są czymś nacechowane, to od tego jest art. 200a KK i tyle. Ten przepis dobrze ustawia granicę i nie ma sensu jej poszerzać. A jeżeli chodzi o ojca i córkę, to w podanym przez panią Zmarzlik przykładzie za mało jest danych, aby zrozumieć dlaczego kobieta widząc, jak jej mąż przytula córkę i całuje ją w ucho, ma traktować tą sytuację jako nieakceptowalną. Nie traktujmy każdej interakcji dorosły-dziecko związanej z kontaktem fizycznym jako podejrzanej, bo wpadniemy w paranoję...
    doceń 0
    0
   • Soul33
    16.05.2018 11:21
    Tam było napisane, że całował córkę w szyję. To nie jest normalne.
    doceń 2
    0
   • mysz
    17.05.2018 08:27
    Amos, dorosła kobieta jest w stanie zauważyć, kiedy gest jest erotyczny (zwłaszcza kiedy wykonuje go jej mąż). Również pan prawdopodobnie trafnie ocenił, czy opisany przez pana całus wyglądał zupełnie niewinnie, czy coś w nim było nie tak. I sam pan dobrze ocenił , że jeden buziak, to za mało , żeby zgłaszać cokolwiek policji.
    Co do kontaktów wychowawcy czy trenera z dziećmi: wszystko jest ok, dopóki te kontakty służą dzieciom. A w artykule dobrze opisana jest sytuacja, kiedy kontakty przez media społecznościowe zaspokajają przede wszystkim potrzeby dorosłego. A dorosłemu zastanowienie i analiza własnych motywów jest potrzebna znacznie wcześniej, niż w chwili naruszania przepisów kk.
    doceń 0
    0
  • :)
   15.05.2018 20:18
   Pani jest z tej fundacji. Pan zna tą fundację. Oni pomagają dzieciom. I ks. Żak SJ pomaga dzieciom. Ks. Żak SJ nie jest pedofilem. Pani nie jest pedofilem. Nie piszą jak pan Śpiewak na forach bdsm. Pomagają dzieciom. Gdyby nie pomagali a szkodzili byliby w więzieniu. A nie są.
   • Amos
    16.05.2018 09:27
    Znam tą fundację. Kupowałem od niej materiały. Znałem też fundację pana Śpiewaka. Na forum w serwisie internetowym Kidprotect nieraz ostro dyskutowaliśmy. A dzieje Kidprotect jasno pokazały, że nie wszystko złoto co się świeci...
    doceń 0
    0
   • Soul33
    16.05.2018 11:38

    Czy to ten Śpiewak był administratorem forum kidprotect? Robił wrażenie niedojrzałego, a pozwalanie pedofilom na opisywanie ich smutnych historii biednych ludzi było już totalnym przegięciem.
    doceń 0
    0
 • Kuba
  16.05.2018 21:31
  Jedna z największych obrzydliwości na świecie - okazywać nienawiść i przemoc niewinnej, bezbronnej istocie, dlatego że jest się nieczystym zwierzęciem i nie panuje się nad popędem! "Owoc z drzewa nieczystości jest przeklęty!" I każdy kto z niego zrywa także!
  doceń 0
 • wujek_Olek
  17.05.2018 09:04
  Programem (nied-)oświeconych .nowoczesnych dookoła świata jest dalej "wyzwolenie" seksualności, też dziecięcej, dlatego lekcje/zajęcia gender w przedszkolach i szkołach, już dzisiaj w "postępowych" krajach. Udało im sie zdekryminalizować tzw. "orientacje", jak na razie LBGTQIAZD, ale pracują w ramach genderyzmu nad dekryminalizacją P, bo dlaczego nie, oczywiście w "interesie" samych dzieci … Seks jest skutecznym instrumentem kontroli społecznej, człowiek ma tylu panów ile żądz i przywar, a dobrowolne niewolnictwo jest najbardziej skuteczne, ale i haniebne.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama