Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Kasia
    19.03.2018 12:07
    To jest infantylne traktowanie wiary i absolutna nieznajomość pneumatologii. Pytanie do autora - na czym polega owa modlitwa nad kimś? Przepraszam, ale już gubię się w pentekostalnych abberacjach...
    • Sła_wek
      19.03.2018 19:41
      Dobre pytanie. Poszukałem w internetach i być może tutaj jest jakaś odpowiedź. Skoro modlitwa prośby o to, aby Duch Święty działał... pozwolę sobie podać link to artykułu. http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/charyzmaty-mainmenu-58/703-nakadanie-rk
      doceń 0
    • tomaszz
      20.03.2018 16:09
      Ciekawe czy Duch Święty zna pnematologię bo mam wrażenie że nie:)
      Ale to tylko tak żartobliwie:)
      Zadam pytanie: Czy Tradycja stwierdza, że mistyka jest czymś dostępnym tylko dla niektórych? Czy określa jaki procent członków Kościoła może mieć dostęp do Darów Ducha Świętego? Dlaczego próbujecie z mistyki uczynić coś ekskluzywnego, tylko dla niektórych,. Podczas gdy we wczesnym Kościele dary Ducha Świętego były w Kościele powszechne. I to Kościół uczył się od Ducha Świętego, a nie jak to czasem bywa widoczne w dzisiejszym Kościele, próbuje się naciągać rzeczywistość do swoich dowyobrażeń. Jesteś pewna, że Duch Święty nie działa na tak wielką skalę jak to opisują uczestnicy spotkań modlitewnych związani z nową ewangelizacją?
      doceń 1
  • Gut
    19.03.2018 16:47
    Coś w tym Jest... ;) ⊳Rene Coty⊲ ⊩ ⊪ ⊫ ⊳Potrzebowałem całego życia, by zrozumieć, że nie muszę wszystkiego rozumieć.⊲ 😊

    doceń 3
  • aaaa
    19.03.2018 22:17
    Nie marudź, Kasiu. Infantylne? Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego :) (Mt 18, 3).
    • Kasia
      20.03.2018 07:09
      Proszę teraz poczytać trochę komentarzy i zrozumieć, o co we wskazanym fragmencie chodzi. To jest właśnie problem wielu grup charyzmatycznych. Dosłowne, wyrwane z kontekstu rozumienie Pisma. Bez egzegezy kanonicznej. Jeśli próbujesz powiedzieć, że dorosły człowiek ma zachowywać się jak dziecko, to raczej się nie rozumiemy.
      doceń 2
  • Aga
    20.03.2018 06:01
    Duch Święty, co zawsze podkreślała nauka katolicka, działa jednak logiczniej i bardziej racjonalnie, aniżeli próbuje udowadniać autor tekstu. Odsyłam też do encykliki Jana Pawła II z 1986 r. Szkoda, że jest ona tak słabo znana...
    doceń 2
  • Lukasz
    20.03.2018 13:04
    Panie Marcinie dziś dostałem taki sms: 31-letnia Kamila w stanie błogosławionym w 20 tygodniu uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, z obrażeniami głowy, w stanie krytycznym walczy o życie. Znajomi proszą o modlitwę o cud i przekazywanie innym osobom z prośbą o modlitwę. Proszę o przekazanie o. Rafałowi żeby się pomodlił żeby Duch Święty działał. Dziękuję.
    doceń 0
  • aaaa
    20.03.2018 22:32
    Nie zachowywać się jak dziecko, to oczywiste. Być czystym, otwartym i ufać Bogu. Tylko dzieci są takie. Dorośli wszędzie węszą podstęp, wszystko krytykują i ciągle są niezadowoleni.
    doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także