Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • gość powszedni
    09.02.2018 09:04
    Ciekawe na czym miałoby polegać to wspólne stanowisko? Czy na tym, że Żydzi będą sobie mogli do woli wygłaszać, że obozy śmierci w czasie okupacji Polski były polskie?
    doceń 1
  • max
    09.02.2018 10:31
    Czy również incydentem czy może chęcią potwierdzenia tych bardzo dobrych stosunków i uspokojenia antypolskich nastrojów w Izraelu była wypowiedź że „W Jedwabnem Polacy zabili Żydów” podczas gdy naoczni świadkowie mówią że tej zbrodni dokonali Niemcy oraz ekshumacje w Jedwabnem, które zaczęły to potwierdzać oraz które z pewnością mogły wyjaśnić tę tragedię zweryfikować zeznania świadków, zostały przerwane co jak zresztą niektórzy twierdza było załamaniem polskiego prawa. Ewa Kurek podkreśla, iż zablokowanie ekshumacji wiązało się ze złamaniem kilku punktów polskiej Konstytucji, trzech artykułów Kodeksu Postępowania Karnego (209, 210, 540), a także prawa żydowskiego.
    Czy również incydentem jest nazwanie oszczercy Polski naukowcem oraz zapewnienie że ta ustawa go nie dotyczy, a tym samym danie zielonego światła innym oszczercom Polski do dalszego szaklowania?
    doceń 2
  • zniesmaczony
    09.02.2018 10:40
    "Wspólne stanowisko rządów Polski i Izraela ws. noweli o IPN byłoby dobrym rozwiązaniem" -- Temu panu zupełnie się w głowie przewróciło, a niestety jest ministrem naszego biednego kraju. Polska jest krajem niepodległym, przynajmniej formalnie, i w Polsce stanowi prawo polski Sejm, a władzę sprawuje Rząd RP, a nie rząd jakiegoś innego kraju, np. Izraela. Dla zasady i przyzwoitości nie można do tego dopuścić.
    doceń 12
    • Jerz.
      09.02.2018 12:27
      Świetnie to wyraziłeś.
      Mi po prostu ręce opadają, gdy słyszę to, co wygaduje pan minister Czaputowicz. Niestety, coraz bardziej odczuwam formalność naszej suwerenności.
      doceń 8
  • Stanisław_Miłosz
    09.02.2018 13:54
    A nie lepiej byłoby od razu pójść na całość i suwerennie złączyć parlamenty (Sejm, Knesset etc.) i rządy w jedno ciało? Trawestując znane "Ein Volk, ein Reich, ein Führer" - uczynić takie "Ein Bundestag, ein Kanzler, ein Präsident"?

    Ileż by się wtedy uniknęło - dusząc je w zarodku - nieporozumień, nieprawdaż?

  • Gość
    09.02.2018 14:48
    Analiza omawianej zmiany ustawy
    http://www.ordoiuris.pl/dzialalnosc-instytutu/analiza-art-55a-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-ipn
    nadal nie rozumiem czemu służyć ma "wyjątek dla artystów" etc.
    doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także