GN 32/2018 Archiwum
 • RafałM
  11.01.2018 11:01
  To jest wskaźnik nie katolików, ale „katolików zobowiązanych”, a właściwie ochrzczonych uważanych przez Kościół za zobowiązanych do chodzenia na msze. ISKK uparcie używa tego niejasnego pojęcia, które sprawia wielkie problemy interpretacyjne dziennikarzom, nawet katolickim. Lepiej podawać coś bardziej obrazowego. Według danych ISKK na mszach w niedzielę obliczeniową w 2016 r. było 9,8 mln osób (w 2015 r. 10,7 mln), co stanowi ok. 25% ludności.
  W kolejnym roku spadek pewnie jest podobny. „Gość Niedzielny” ogłosił już wyniki za 2017 r. z diecezji tarnowskiej, w której spadek jest podobny jak dla 2016 r., ale wskaźnik wzrósł, bo… został zmieniony sposób jego obliczania. Jeżeli ISKK zamierza w ten sposób zmienić metodologię, to wskaźnik stanie się zupełnie bezwartościowy.
  doceń 2
 • Monocyt
  16.01.2018 02:23
  zmieńcie samochody na dwa razy tańsze (tak, Toyotą Yaris czy Oplem Corsą da się dojechać gdzie trzeba!), a zamiast zbierania na tace poproście wiernych o drobna wpłatę na lokalne hospicjum lub chore dziecko w okolicy, zamiast grzmieć na obecnych na Mszy Św, że są grzesznikami przypominajcie że nasz Bóg kocha każdego a świecąc przykładem najłatwiej zachęcić innych...
 • Gość
  18.01.2018 16:07
  "Dobrze pokazuje to wykres na następnej stronie". Czyli gdzie?
  Znowu Gość przekleja bez czytania...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji