Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Stefan1
    20.12.2017 18:45
    Lepiej niech kupują sok a nie firmę, na soku więcej zarobimy niż na sprzedaży firmy produkującej ten sok.
    Sprzedać taką firmę to jakby sprzedać kurę w cenie jajek które ona zniesie w ciągu roku, a co po roku? ani kury ani jajek ani rzecz jasna soku, a nie, sok będzie - Chiński.
    (To była taka moja zaściankowa, wybitnie antyliberalna i niezgodna z unijnymi normami myśl)
    Polska firma, ma być Polska i basta!
    Chcę pić Polski sok nie Chiński bo oni robią z ryżu :)
    doceń 5
  • cddf
    20.12.2017 19:01
    zawsze kupuje polskie produkty bo rodacy mają pracę i mają dzieciom za co kupić jedzenie czy zabawki.
    • efgh
      20.12.2017 21:43
      To gratuluję, że jeździsz polskim samochodem, klikasz z polskiego komputera czy polskiego smartfona. Ciekawi mnie jak klasyfikujesz produkty polskie od niepolskich. Nie zawsze to takie proste jak zakup polskiej wódki w rodzinnym sklepiku pana Sebastiana. Czy odkurzacz Zelmera produkowany w Chinach jest polski? Czy fiat 500 włoskiego koncernu montowany w Polsce jest polski? Robiąc zakupy w Tesco czy Auchanie dajesz zarobić rzeszy polskich ekspedientek, ale zysk idzie za granicę, a sporo produktów - nawet ziemniaki - są z Niemiec, więc nie dajesz zarobić polskim farmerom. Kupując polskie jabłka zawsze zastanawiam się dlaczego kosztują więcej niż banany, które przypłynęły z innej półkuli.
      • sp
        21.12.2017 07:57
        Polski, nowoczesny samochód? Arrinera Hussarya GT.
        doceń 0
        0
  • gosc
    20.12.2017 19:16
    Protestuję przeciw prochińskiemu zwrotowi Morawieckiego i Dudy, to kontynuacja kierunku PO. Szkoda Polski.
    • Stefan1
      20.12.2017 20:02
      Możemy z nimi handlować ale musimy uważać aby nie przehandlować, Chiny to gigantyczny rynek możemy im sprzedać wiele produktów i trochę od nich kupić, ale nigdy nie sprzedajmy zakładów, żadnych.
      • efgh
        20.12.2017 21:51
        Co im możemy sprzedać? Chyba kogutki z drewna, bo Chińczycy mają wybitne technologie, o jakich się w Europie nie śni. Zawsze mnie śmieszy zachwyt nad Pendolino, bo pociąg z Pekinu do Szanghaju pruje ponad 300 km/h nadziemnym torem, gładko, cichutko, super wygodne fotele i nikt nie ekscytuje się tym. Natomiast weź 20 urządzeń elektrycznych w swoim domu - od tostera po suszarkę do włosów - i znajdź produkt niechiński.
        doceń 3
        0
  • gosc
    21.12.2017 16:37
    Nie rozumiem skąd ten zachwyt Chinami i szalony pomysł jedwabnego szlaku? Przecież to oczywiste że za komunistycznymi, łamiącymi prawa człowieka, prześladującymi chrześcijan Chinami Ludowymi stoi także ich sojusznik Rosja. Powinniśmy robić interesy nie z każdym, ale z solidnymi, sprawdzonymi krajami przede wszystkim z USA, Japonią
    doceń 4
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także