Reklama

  Nowy numer 25/2018 Archiwum
 • Fenkuł
  04.12.2017 21:11
  Ręce do góry oddaj całe złoto, które niesiesz ze sobą!
  doceń 0
 • Beata
  05.12.2017 08:48
  o uwolnienie mojej rodziny z nałogów
  doceń 0
 • Zaniepokojony
  05.12.2017 12:50
  Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czemu ma służyć ta akcja?

  Na widok zdjęcia i to z podpisem "ręce do góry" przychodzą na myśl sekty pentakostalne. Co to ma wspólnego z katolicyzmem i adwentem?

  A że istnieje w Polsce ogromne zagrożenie protestantyzacją Kościoła, i to w wersji skrajnej, pentakostalnej, niech będzie dowodem powyższy wpis: "Ręce do góry oddaj całe złoto, które niesiesz ze sobą! "

  Przecież to czysty protestantyzm. Tak właśnie mówił heretyk Luter: oddaj Bogu grzechy. Chrześcijanin jednak wie, że nie można "oddawać Bogu grzechów", że człowiek może co najwyżej za nie żałować, prosić Boga o przebaczenie, pokutować, może z takim nastawieniem przystąpić do spowiedzi. Ale nie "oddawać Bogu grzechy".
  • M.
   07.12.2017 12:10
   Ta akcja modlitewna, to nic innego jak wzajemna modlitwa ludzi za siebie w powierzonych sprawach. Nie ma tu żadnego "oddawania grzechów", ani spowiedzi powszechnej. Nie rozumiem skąd nawiązanie do protestantyzmu. Ręce uniesione do góry podczas modlitwy błagalnej jest to gest wyrażający zwrócenie się do Boga. Gest zazwyczaj podkreślający modlitwę uwielbienia. Jest wielu ludzi, którzy mają potrzebę, by swoje zaangażowanie w modlitwę podkreślać takim gestem. I jest też wielu takich, którzy nie mają takiej potrzeby. Nic w tym nie ma złego ani nienormalnego. Już Mojżesz przeprowadzając ludzie przez morze modlił się do Pana Boga w geście uniesionych rąk. Nie był to żaden zabobon, ani żadna herezja. Wezwanie do wzajemnej modlitwy jest zaproszeniem do tego, by nie skupiać się tylko na sobie, ale widzieć wokół siebie innych, którzy też potrzebują pomocy. Największą pomocą jaką możemy komuś ofiarować, to właśnie pomodlić się za niego.
   doceń 4
 • czytelnik
  07.12.2017 12:01
  Proszę o modlitwę o zgodę w naszej Rodzinie oraz o szybki dobry podział majątku zgodny z wolą Bożą. Dziękuję.
  doceń 0
 • Gab
  08.12.2017 08:59
  wylosowałam swoją intencję :) to znaczy że nikt więcej nie będzie się w tej intencji modlił?
  doceń 0
 • Raf
  09.12.2017 08:58
  Proszę o modlitwę w intencji Agaty i Rafała o otwarcie serc i życia na Pana Boga.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.