Nowy numer 27/2020 Archiwum
 • Gość
  02.11.2017 09:02
  "wreszcie może orzec, że jest ona zgodna z ustawą zasadniczą." Jeśli tak zrobi to będzie hańba i niezgodne z prawdą. Aborcja we WSZYSTKICH PRZYPADKACH jest niezgodna z Konstytucją.
  • wołający na puszczy
   02.11.2017 11:35
   A usunięcie ciąży pozamacicznej też ?!. Jezus pouczył o wyższości przykazań miłości po to , aby człowiek rozumnie w przypadku kolizji przykazań wybierał to ważniejsze.I jest to stosowane lecz nie zdajecie sobie z tego sprawy.Np. " nie zabijaj" w przypadku obrony ojczyzny, obrony sprawiedliwości i obrony bliźnich , jest jego łamanie w przypadku wyższej konieczności wręcz nakazane. Gdy Jezus mówił i przypominał ze ST " Chciałem bardziej miłosierdzia niż ofiary"- to mówił ci ,że ofiarę Bogu złóż z siebie i ze swojego życia , a nie z życia 10-letniej dziewczynki zgwałconej przez zwyrodnialca . Jej ofiaruj miłosierdzie !.
   • a
    02.11.2017 18:56
    zacznijmy od tego,ze do zaplodnienia nie dochodzi od razu.A wiec jest czas na reakcje.Nie jestem tez przeciwnikiem antykoncepcji i nie widze grzechu w malzenskim pozyciu seksualnym a tzw. kalendarzyk uwazam za kpiny z Boga.Jednak w przypadku zagrozenia zycia lekarz musi zdecydowac.Zupelnie tak samo jak na wojnie.Ma ograniczone mozliwoscie wiec musi zdecydowac;tego uratuje tego nie nie bo nie dam juz rady.Jednak zabijanie nienarodzonych tylko dlatego,ze jeszcze sie nie narodzili jest zbrodnia.Jestem przeciwnikiem slowa "aborcja".Powinno sie mowic "zabojstwo" lub "morderstwo".O powinno byc wiecej "okien zycia"Wlasciwie przy kazdej plebani
    doceń 1
    0
 • a
  02.11.2017 09:57
  bardzo bobry pomysl
  • nika
   02.11.2017 12:43
   to do tego trzeba aż Trybunału Konstytucyjnego? czy żeby zdjąć z siebie odpowiedzialność?
   doceń 1
 • TomaszL
  02.11.2017 15:01
  Szkoda że proste usunięcie jednego z trzech punktów ustawy stanowi aż tak duży problem dla posłów mieniących się katolikami.
  doceń 1
 • Godzilla
  02.11.2017 15:18
  A czy to przypadkiem nie zawiesza w próżni projektu Kai Godek "zatrzymaj aborcję"? Czy można jednocześnie procedować dwa takie same projekty? W sensie czy jeśli TK zajmie się aborcją eugeniczną to czy analogiczna inicjatywa nie utknie w "sejmowej zamrażarce"?
  doceń 5
 • mnop
  02.11.2017 16:56
  Czy to indywidulany wniosek jednego posła? Był przygotowywany i podpisywany taki wniosek zbiorowy parlamentarzystów, ale zrezygnowano z tego, rzekomo z powodu spodziewanego obywatelskiego projektu ustawy (co się odwlecze, może uciecze!). Praktycznie prawo antyaborcyjne w Polsce może mieć znaczenie tylko wychowawcze wobec prawa aborcyjnego dookoła i swobody podróży - dla tych, do których nie przemawia nauka Kościoła ani prawo natury. Czy prawo stanowione przez niepraworządną władzę i interpretowane przez łże-trybunał będzie miało autorytet? Czy polegać będzie tylko na sile represji, przed którymi tak łatwo się uchylić? Byłoby lepiej dla sprawy, gdyby pożądany wyrok wydał Trybunał niespacyfikowany przez dobrą zmianę (patrz komentarz B. Łozińskiego). Stwierdzenie "przepis dopuszczający aborcję chorych dzieci... po publikacji orzeczenia utraci moc obowiązującą" należy rozumiec jako gryzącą ironię, bo pod rządami posła Wróblewskiego i jego ugrupowania najwyższą instancją w sądownictwie konstytucyjnym jest drukarnia
  doceń 3
 • Gość
  03.11.2017 00:16
  Aborcja powinna zostać prawnie uznana za LUDOBÓJSTWO.
  doceń 0
 • jurek
  03.11.2017 10:22
  jurek
  Nie odnoszę się do kwestii aborcji, ale do pewnej logiki. Często twierdzicie, że ta Konstytucji jest do zmiany, że "napisali ja komuniści" (i w podtekście, że dlatego nie należy jej zbytnio poważać") - czyli co nagle jest jednak Konstyttucja w porządku i garstka sędziów ma zrobić to czego nie maja odwagi zrobić posłowie z Prezesem na czele? - czyli zagłosować
  • humanavitae
   04.11.2017 10:54
   Konstytucja nie jest w porządku. Jest ona postkomunistyczna. Ale na razie nie da się przewidzieć kiedy zmieni się konstytucja więc trzeba korzystać z tego co się da. Fakt faktem zakaz aborcji powinien być w konstytucji nowej.
   doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także