Nowy numer 28/2020 Archiwum
 • Fidel Castro
  30.10.2017 12:23
  Odważnie napisane.....
  • Krolik
   31.10.2017 23:47
   Slusznie napisane , czy w dzisiejszych czasach trzeba odwagi , zeby sluszne rzeczy pisac ?
   doceń 1
 • Savonarola
  30.10.2017 16:28
  Podobno jest jeszcze w Polsce kilka miejscowosci w ktorych nie ma pomnika Jana Pawla II...
  • JAN
   31.10.2017 12:14
   Jedną z nich jest Przecieszyn , mieszkańcy już organizują zbiórkę.
   doceń 0
 • Gościówa
  30.10.2017 20:17
  brakuje u nas, brakuje. Podobnych do oryginały, a nie estetycznych koszmarków
  doceń 4
 • gut
  30.10.2017 21:56
  Nic - na siłę...〠Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.ܓ
  〠Napoleon Bonaparteܓ
 • Gosc
  31.10.2017 02:04
  Zamiast milionow na kawalek kamienia moze troche grosza dla przesladowanych chrzescijan na swiecie?
  • thebodzio
   01.11.2017 15:52
   Ten sposób myślenia jest co najmniej bardzo niebezpieczny. „To tylko kawałek kamienia”. „To tylko budynek”. „To tylko trochę ziemi”. „To tylko kupa gruzów”. „To tylko kawałek płótna”. Owszem, w pewnym kontekście jest to prawda, ale jest to prawda niekompletna, która w tej formie działa jak kwas powoli wyżerający jakąkolwiek świadomość uczestnictwa w narracji ważniejszej i dłuższej niż my sami. Jeśli zniszczy się tą świadomość to pozostaje tylko bezkształtne, doczesne i nieznające korzeni barbarzyństwo. Owszem, nie jest dobrze, żeby rzeczy martwe miały pierwszeństwo przez żywym człowiekiem potrzebującym pomocy, ale to nie znaczy, że należy kompletnie zaniedbać nośniki i symbole naszej cywilizacji, bo bez ich niosącej pamięć obecności szybko skarlejemy.

   To nie jest tylko „kawałek kamienia”. To bastion. „Punkt strategiczny”.

   Nie wolno popadać w ultrautylitarystyczne społecznictwo. Natomiast działać należy przede wszystkim groszem własnym.
   doceń 2
 • Gosc
  31.10.2017 13:06
  Goraco kibicuje Francuzom w obronie krzyza pomnika sw. Jana Pawla i mysle, ze ta ich akcja zmusi do myslenia wielu ich rodakow; moze wreszcie zrozumieja, ze naprawde osiagneli juz granice absurdu w przyzwalaniu na politycznie poprawny terroryzm panstwa. Jest nadzieja, ze przez te akcje obrony krzyza wydarzy sie duzo dobra we Francji; dajmy Francuzom szanse...
  doceń 10
 • JAWA25
  07.11.2017 13:16
  "Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole" Księga Wyjścia 20,4
  doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Dziennikarz działu „Świat”

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także