Nowy numer 15/2024 Archiwum
  • Gość
    20.10.2017 14:17
    Nie należy zapominać o przepowiedniach z różnych objawień, które wkrótce mają się spełnić. Więc niekoniecznie świat będzie wyglądał tak, jak to Chiny planują. Nawet Chiny, wraz z Rosją, ponoć mają wywołać wojnę. Wojna ta ponoć będzie miała swoją przyczynę w walce o surowce naturalne. Co do Polski, to również w objawieniach przepowiedziano, że ma być w Europie potęgą i schronieniem dla innych (narodów) "na ciężkie (dla nich) czasy". Nawet jest już zdanie "(wtedy) uciekajcie do Polski".
    doceń 1
  • Raven
    20.10.2017 14:53
    Tyle tylko, że Chiny same wpędzają się w depresję demograficzną. Dysproporcja między liczbą kobiet a liczbą mężczyzn na pewno nie pozostanie bez wpływu na ich społeczeństwo. Czy w takiej sytuacji uda się być światowym liderem?
    doceń 1
  • passenger
    20.10.2017 17:05
    Autor ma nieprawidłową perspektywę. Świat coraz bardziej należy nie do państw i rządów ale do korporacji. A tutaj Europa Zachodnia nadal trzyma się świetnie. Np na 30 największych światowych przedsiębiorstw nadal najwięcej bo 13 pochodzi właśnie z Europy. Z USA 10 a z Azji 7. Oczywiście te proporcje będą się zmieniać jednak nawet jeżeli Chiny będą rosły w siłę jako gospodarka to korzystać na tym będą również (a może przede wszystkim) firmy spoza Chin. A Polska? Od 10 lat rośnie międzynarodowa siła polskich firm, zwłaszcza prywatnych. Niech tylko rząd im nie przeszkadza to Polacy sobie poradzą w tym świecie.
    • Gość
      20.10.2017 23:03
      Za 20,30 lata Europa Zachodnia nie będzie się miała już tak świetnie. Obecnie żyjące tam narody znajdą się w mniejszości a większość muzułmańska zniszczy kulturę zachodnią oraz uważanych przez muzułmanów za pogan ateistów.
      • passenger
        22.10.2017 19:29
        Większość muzułmańska??? O jakiej Europie Ty mówisz? W Europie Zachodniej muzułmanie stanowią od 5 do 10 procent społeczeństwa. Głównie w krajach, które miały swoje kolonie w muzułmańskich rejonach świata. Są też kraje, gdzie największą mniejszością są... Polacy (np. Irlandia, Wlk. Brytania, Islandia). Czy to oznacza, że te kraje też czeka zagłada?
        doceń 2
        0
  • deidra
    20.10.2017 20:45
    Już myślałam, że pan Bartczak po raz pierwszy nie tylko zauważył naprawdę istotny i doniosły problem, ale i poprawnie go opisał. Niestety, wyszło jak zwykle... Środek ciężkości światowej gospodarki jest w rejonie Azji pacyficznej już od dobrej dekady. Chodzi nie tylko o dynamikę rozwoju, lokalizację większości kluczowych fabryk, lecz i przenoszenie centrów wiedzy, technologii i finansów. USA ma jeszcze wielką moc, która zapewne wystarczy na dekadę, lub dwie. Gorzej z Europą, w której watahy idiotów mamią wyborców "wstawaniem z kolan", "suwerennością" i innymi hasłami - nierealistycznymi, populistycznymi, wręcz kłamliwymi. Europa ma jednak wciąż "to coś", czym gardzą ludzie o mentalności, na której ostatnio żeruje PiS. Jeśli to od nich zależy przyszłość Polski, to kraj stoczy się do poziomu Afryki Subsaharyjskiej.
    doceń 2
  • tomak
    23.10.2017 10:43
    Ja bym zapytał o co innego. Co się stanie przed 2050 rokiem z tymi wszystkimi rakietami uzbrojonymi w głowice nuklearne. Same się rozbroją? To one mają w sobie wmontowany ładunek nienawiści ludzkości do niej samej. A jakoś mało ludzi na świecie prosi Pana Boga, by pomógł tę nienawiść zaprogramowaną w rakietach dalekiego i bliskiego zasięgu rozbroić.
    doceń 1
  • tomak
    23.10.2017 10:51
    W swoim artykule Autor w ogóle nie uwzględnił roli Pana Boga, a to On karty rozdaje a nie jakieś tam Chiny czy UE. Nic się nie dzieje bez Jego woli. Ci, którzy będą mnożyć zło na świecie, z całą pewnością zginą. Nie będzie dla nich ratunku, jeśli się w porę nie nawrócą. Bez względu na to kim teraz są. Tak zawsze było w historii, tak będzie i teraz.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także