Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • PTaraski
    16.10.2017 09:00
    > Kiedy ja mówię: Jezus, wy mówicie: Chrystus! – woła ze sceny raper Pax. – Jezus! – Chrystus! – Jezus! – Chrystus! Na widowni radosne szaleństwo. Za chwilę chór zgromadzonych pod sceną nastolatek wyśpiewa, ile sił w płucach

    Czyli pentakostalizm w najgorszym wydaniu: zamiast czci dla Boga, niegodne zachowanie, zamiast Słowa Bożego, rap, zamiast wzniesienia duszy do Boga w Modlitwie jazda na emocjach . To się niczym nie różni od pentakostalizmu u protestantów. Tam też najważniejszy jest "feeling", czyli uczucie i odczucie. Tam też "ewangelizują" ludzie bez głębszej znajomości religii. Rap, po heavy metal, jest jedną z najbardziej niepasujących do religii katolickiej rodzajów muzyki.

    GN w wydaniu elektronicznym lansuje ten ruch niesłychanie destruktywny dla Kościoła.

    > Barwny pochód młodych ludzi z flagami Projektu Kostka, którzy zapraszają przechodniów, wręczają ulotki, a nawet tańczą w samym środku osiedla, budzi zainteresowanie mieszkańców Złotowa.

    Co to ma wspólnego z ewangelizacją? To jest jej zaprzeczenie i upodobnienie się do tego świata [Jk 4,04]: Jeżeli wiec ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga.

    Naprawdę, nie tylko grozi nam pentakostalizacja, ale ona postępuje, ona jest forsowana. Więcej w dyskusji pod artykułem: http://gosc.pl/doc/4244895.Czy-grozi-nam-pentekostalizacja-Kosciola
    doceń 11
    • Raven
      16.10.2017 21:15
      Wszystko kojarzy ci się z jednym, z protestantyzmem. Może lepiej nie otwieraj lodówki...
      doceń 2
  • Batrahe
    17.10.2017 13:59
    PTaraski, przecież ten pierwszy cytat pokazuje oddawanie czci Bogu własnie. Ludzie nie skandują imienia rapera, tylko imię Boga.
    Drugi cytat (o roznoszeniu ulotek) również pokazuje właśnie ewangelizację, czyli głoszenie Dobrej Nowiny. Barwny pochód który roznosi ulotki ma przyciągać ludzi do Boga właśnie. Twoja interpretacja czytanych treści jest niezwykle osobliwa.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także