Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Gość
    30.08.2017 11:25
    Miejmy nadzieje, ze kraje srodkowej Europy beda umialy dac odpor szalenstwom unijnych elit i zmusza je do racjonalnego myslenia; inaczej wszyscy pojdziemy na dno... I to w calkiem nieodleglej przyszlosci.
    doceń 3
  • Gość
    30.08.2017 12:06
    Moim zdaniem świta już nowy format bliższej integracji gospodarczej Europy Środkowowschodniej z Wielką Brytanią i pewnie z USA, a za to z wyłączeniem Niemiec i Francji (na własne życzenie).
    doceń 4
  • Gość
    30.08.2017 12:38
    "Na szczęście udało się to Polakom i Węgrom. Może udać się to niedługo Czechom, Rumunom czy Chorwatom." Czyżby red. Bartczak przewidywał w przyszłym roku "Wiosnę Ludów" ???
    doceń 1
  • Gość
    30.08.2017 17:05
    Myślę że redaktor się zagalopował i co to za tytuł jeszcze nie zgineła dlaczego miała by zginąć Europa Srodkowa ? To że my wstajemy od dwóch lat z kolan i pokazujemy tyłek wszystkim to nie znaczy że wszyscy tak robią.
    • Gość
      30.08.2017 19:29
      Stosując twoją przenośnię to od kilku lat patrzymy tylko na tyłek Niemców, a teraz też Francuzów. Mnie ten widok nie bawi, a ciebie?
      • Gość
        31.08.2017 09:37
        To akurat od kilkunastu.
        doceń 0
        0
  • Gość
    30.08.2017 20:24
    "szanowanie polskich interesów przy porozumieniach klimatycznych"- w praktyce oznacza to najgorsze powietrze w Europie (rocznie 40 tys zmarłych przedwcześnie z powodu smogu osób), dotowanie nierentownych kopalni oraz z roku na rok coraz gorszą pogodę
    • Gość
      31.08.2017 09:38
      alternatywą jest zamknięcie naszych elektrowni i import zielonego prądu z niemiec za czterokrotność jego ceny rynkowej. Oni się do tego porozumienia przygotowywali 40 lat budując te swoje wiatraki - a potem dali nam "porozumienie" na stół, trzymając nam lufę przy czole.
      • Gość
        04.09.2017 13:56
        No wiatraki w Polsce to aktualny rzad wykancza. Widac w Warszawie powietrze jest swieze i zadne spaliny (umyslow) nie truja. A “zielona“ to bedzie .... elektrownia atomowa. Moze taka jak w Belgii?
        doceń 0
        0
    • Gość
      31.08.2017 11:55
      Nie potrzebne nam jest zupełnie dbanie o interesy Niemców, by mieć perspektywę czystszego powietrza. Po co te sztuczne, wymuszane umowy i zobowiązania? Natomiast wpływ działalności człowieka na zmiany klimatu to mit. Bywało na Ziemi i znacznie zimniej i znacznie cieplej, niż jest obecnie. Poza tym CAŁE CO2 z węgla kopalnianego wisiało kiedyś w powietrzu - już w szkole podstawowej dzieci się uczą, że węgiel to są skamieniałe szczątki roślin, które używały dwutlenku węgla z atmosfery jako swego budulca. Im więcej CO2 w atmosferze, tym bujniejsza roślinność. Także, bracia Niemcy, SADZIĆ LASY!!!
      doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także