GN 28/2018 Archiwum
 • Gość
  11.08.2017 13:02
  "Jest prawdą powszechnie znaną" - jeżeli coś jest powszechnie znane, to z całą pewnością nie jest prawdą :)
  doceń 1
 • Alicja
  11.08.2017 14:07
  Film ma wiele zalet, ale ma też wady. Te drugie widoczne są głównie dla fanów książkowego oryginału. Reżyser zamienił siedzibę państwa Bennetów w niechlujną, zabłoconą farmę, szlachecki bal w nieco wulgarną wiejską potańcówkę itp. To w znacznym stopniu zmienia klimat historii. Książkowa Eluzabeth wydawała mi się osobą błyskotliwą i pogodną, czego moim zdaniem nie oddaje snująca się po ekranie Keira Knightley z nieobecnym spojrzeniem i otwartymi ustami. Wolę wersję BBC.
  doceń 4
 • M
  11.08.2017 17:11
  Tytuł zabawny, ale też mnie zachęcił do osobistej refleksji ;-). Według mnie nierzadko mężczyźni się żenią czy są w związku z powodu presji,rodziny,otoczenia, z powodu strachu przed wyśmianiem, i byciem w jakimś sensie 'gorszym'. Ja tam wyzbyłem się tych presji, jestem sam, mam prawie 30 lat, i nigdy nie oddałbym swojej wolności i niezależności bo rodzinie zależy na ślubie/wnukach, albo że znajomi się czasami nabijają że kobiety nie mam. Lubię hazard, ale nie aż taki jak małżeństwo :-). 40% małżeństw w Polsce kończy się rozwodem,a pewnie drugie tyle powinno się tak skończyć, ale z miliona powodów się nie kończy.
  • Gość
   11.08.2017 21:03
   Pozdrawiam Piotrusia Pana, wiecznego chlopca (bo przeciez nie mezczyzny!), ktory nie chce dorosnac i wziac na klate prawdziwie odpowiedzialne zadania w zyciu jak troska o zone i rodzine.
   Naprawde nie ma sie co chwalic swoja niedojrzaloscia w wieku 30 lat...
   • Gość
    12.08.2017 13:33
    (...) dobrze jest mężczyźnie nie łączyć się z kobietą (...) pragnąłbym, aby wszyscy byli jak ja sam [tzn. stanu wolnego] (...) Jesteś wolny? Nie szukaj żony!” (por. 1 Kor 7,1.7.27) - musicie się zdecydowac katolicy: czy wierzyć w słowa św. Pawła czy nie. Czy stosować je w życiu czy nie.
    doceń 3
    0
   • M
    13.08.2017 08:44
    @Gość pierwszy raz spotykam się z sytuacją że katolikom stawia się zarzut za to że pielęgnują celibat podając przy tym cytat który wskazuje że takiego Kościoła pragnął św. Paweł natchniony Duchem Świętym. Kto jak kto, ale tylko katolicy 'jeszcze' celibat pielęgnują. A tak w gwoli ścisłości polecam ci czytanie całego Pisma, bo Św. Paweł pisał w tym liście również o tym że dobrze aby ludzie się żenili ze względu na pokusę rozpusty, że pragnąłby aby każdy był jak on, ale każdy otrzymał inny dar, że nawet jak ktoś owdowiał i chce się ponownie ożenić, to niech tak zrobi, bo jak pisał lepiej mieć męża/żonę niż płonąć.
    doceń 2
    0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama