Nowy numer 25/2018 Archiwum
 • Gość
  17.07.2017 08:27
  Proszę nie wypisywać bzdur o czymś czego nie ma.
 • Seitz.
  17.07.2017 09:58
  Rozsądny głos krytyki poparty wnikliwą analizą. Dlaczego prokurator wybiera sędziów?
  doceń 10
 • Margo
  17.07.2017 10:22
  Oto cytat z art."Zastanówmy się jednak, czy sędzia może nie być kimś wyjątkowym? Nie kastą, niedostępną dla innych, ale kimś, kto posiada szczególną pozycję?" Pan doktor raczy wypisywać kompletne bzdury - artykuł kwalifikuje się w kategoriach relatywizmu i postmodernizmu - i tak i tak raz nie, raz tak, usiłujac kompletnie zamieszać czytelnikowi w głowie !!! A pytam - a dlaczego to sędzia w Polsce ma mieć pozycję wyjątkową? ze względu na to, że miał ojca i dziadka prawnika? ! czy też na zgromadzony majątek - i to nie tylko poprzez swoją zwyczajna pensję sędziowską ? Wystarczy wejść na strony z oświadczeniami majątkowymi sędziów ! Niech Pan doktor popatrzy na oświadczenia majątkowe sędziów w mniejszych miastach !! tam jest wszystko. A teraz drugi cytat: "Wieczorem, patrząc na zdjęcia z licznych miast, zobaczyć można było coś odmiennego. Wówczas bowiem dominowało przede wszystkim społeczeństwo, które nie zgadza się na niezwykle szybkie zmiany, jakie Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić w Sądzie Najwyższym. I trudno z ową krytyką dyskutować" - chyba Autor Artykułu oglądał inną TV - z demonstracji w innych miastach. Jakie tam było zwykłe społeczeństwo?. Jestem przekonany, że gdybym zapytał tych ludzi jakie zmiany w sądach proponuje PiS - nikt by nie wiedział , bo po prostu się tym nie interesuje. Jestem teraz we Francji. Był tutaj Trump 14 VII - skakał koło niego jak francuskii Gallus czyli kogucik prezydent Macron kokietując go na wszystkie sposoby. Wszyscy tu sa przeciw Trumpowi, nie przyjmując do wiadomości zachowanie Macrona. polacy których spotkałem kompletnie nie wiedzą o co w Polsce chodzi, bo słuchaja TVN. jak spytałem czy byli choć raz na stronie Ensemble National - czyli Zgromadzenia Narodowego czym w ostatnim miesiącu się to Zgromadzenie zajmowało - to powiedzieli, że czytaja gazety i to im wystaczy ! a to dobre - takimi ludźmi można świetnie manipulować przez prasę. To samo w Polsce - gdybym spytał ile osób z tzw. społeczeństwa wchodzi na strony www. Sejmu i Senatu - może 2-3 %. I mamy to tzw. społeczeństwo w innych miastach. PiS wygrało wybory - dostalo mandat na zmiany od wyborców - i zmienia - i nikt nie ma tu nic do gadania - taka jest demokracja. Tak samo zmieniało ustawy PO-PSL - wystarczy przypomnieć ustawę 1033 z 23 XII 2014 r. o bratniej pomocy sił policyjnych i wojskowych w razie konfliktu w danym państwie.
  doceń 10
 • Marek
  17.07.2017 10:28
  Jakie tysiące ludzi?
  • Gość
   17.07.2017 13:28
   Były tysiące, już tego nie neguj na okrągło.
   • Gość
    17.07.2017 17:59
    Były, były. PO+N+KOD ściągnęło wszystkich członków i sympatyków, nawet autobusy podstawiali. Bardzo to marnie dla nich wyszło, bo jak widać tych sympatyków w skali kraju jest bardzo niewielu.
    doceń 2
    0
  • Mariusz
   17.07.2017 22:04
   Skrót PO+N+KOD "przeczytał mi się DONIKĄD!
   doceń 0
 • Gość
  17.07.2017 10:52
  Sądownictwo jest do gruntownego remontu ,musi być kontrola pracy sędziów, gdyż do tej pory zwykły człowiek nie ma szans obrony w obliczu sędziego.Za nie sprawiedliwe wyroki sędziowie muszą ponosić konsekwencje.
  doceń 12
  • Gość
   17.07.2017 13:17
   Zgadzam się, ale to są dwie różne sprawy. Autor artykułu jasno wyjaśnił na czym polega duże niebezpieczeńswto w tej reformie. Więc poprawiajmy system prawny, ale bez tworzenia nowych problemów, które w przyszłości okażą się fatalne.
   doceń 2
 • Gość
  17.07.2017 12:42
  Nie ma problemu. Jestem liberałem - uznaję wolność i własność za podstawy życia społecznego. A obecnie realizowana jest polityka faszystowska (zachęcam do wnikliwego zapoznania się i zrozumienia tego pojęcia, zanim odruchowo utożsamicie to pojęcie z czymś czym nie jest, lub z jakimiś naiwnymi stereotypami).
  doceń 4
 • Gość
  19.07.2017 18:11
  Partia PIS chce zrobić porządek odnośnie sądów najwyższych i całkowicie to popieram, ale niestety Pan Kaczyński musi panować nad sobą. Nienawiścią i krzykiem nic nie zdziała.. Dla wszystkich osób, które nie wiedzą o co chodzi w tej zmianie. Chodzi o wymianę sędziów SN na bardziej kompetentnych i prawych oraz kontrolowanie ich działalności poprzez Ministra Sprawiedliwości, aby nie dochodziło do patologii jak za czasów PO. Dymisje sędziów mają nastąpić dzień po wejściu ustawy w życie, oprócz tego powstaną trzy nowe izby Dyscyplinarna, Prawa publicznego oraz Prawa prywatnego. Uważam, że te zmiany są potrzebne i służą w naprawie Polski, natomiast zachowanie Pana Kaczyńskiego musi się zmienić jeżeli nie chce stracić wyborców.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama