Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • Gość
    25.05.2017 12:22
    Dajcie spokój z tymi tandetnymi festiwalami, szkoda na to publicznych pieniędzy, ileż można słuchać i oglądać te same podstarzałe śpiewające paniusie ?
  • Gość
    25.05.2017 23:40
    W programie "warto rozmawiać" jeden z artystów stwierdził, że nie chodziło o Kayach tylko od dr Misio i piosenkę Pisio, a w zasadzie o teledysk. Państwo celebryci "wymyślili powód" bo im się terminy pokrywały z innym festiwalem komercyjnej tv i taka jest prawda. A disco polo słucha 70 procent społeczeństwa bo to jedyne co można w mediach po polsku posłuchać, kto ma radio w aucie to wie o czym mowa.
    doceń 1
  • Contral
    28.05.2017 18:11
    Degrengolada festiwalu w Opolu zaczęła się jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. I nie chodzi tylko o disco polo. Zdarzyło się raz, że nagrodzono osobę, niemiłosiernie fałszowała co mocno zirytowało kiedyś Andrzeja Sikorowskiego. Zresztą laureata jednego z festiwali. Bo kiedyś dbano przede wszystkim o poziom artystyczny festiwalu. A teraz...
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także