Nowy numer 50/2019 Archiwum
 • Matka
  18.01.2017 14:12
  Kobiety kobietom zgotowały ten los.. Aborcja to nie tyle dzieło szatana, co szatana i feministki.
  doceń 14
 • jurek
  18.01.2017 14:23
  "upadające gwiazdy Hollywood" - ciekawe stwierdzenie wobec M.Streep i J. Lawrence. Rozumiem, że aby być "wschodzącą gwiazda H." należy wypowiedzieć się przeciwko PP.
  • Eugeniusz_Pomorze_
   19.01.2017 20:59
   Pani redaktor Gajos pisząc o "upadających gwiazdach Hollywood" wyraźnie ma na myśli nie upadek aktorstwa Meryl Streep czy Jennifer Lawrence - bo pisze o nich, jako o "dobrych aktorkach" - lecz o ich ludzkim upadku, ponieważ te dobre aktorki opowiedziały się po stronie Planned Parenthood - złej firmy zarabiającej na procederze aborcji...!
   doceń 0
 • Stefan1
  18.01.2017 15:41
  Hmm, autorka swym felietonem poniżyła aktorki co zrozumiałe w krytyce filmowej. Jednak to poniżanie jest takie samo jak poniżenie Piłsudskiego przez Kaczyńskiego Jarosława jego postępowaniem
  doceń 2
 • NJ
  18.01.2017 15:52
  Akurat kobieta w ciąży ma dwie głowy, cztery ręce, cztery nogi, etc. Ba, czasem jest kobietą i mężczyzną jednocześnie. Chyba dlatego kobiety w ciąży są tak fascynujące
  doceń 1
 • Gość
  18.01.2017 23:39
  "Wniosek, który płynie z pierwszych minut filmu, jest mnie więcej taki: noszenie dziecka pod sercem to choroba, z którą trzeba sobie poradzić. Matka jest wtedy matką, gdy nie ma dzieci, gdy się może ich pozbyć, gdy może je pozbawić życia" Ale przecież pokazane tam kobiety miały dzieci, często nawet bardzo wiele... Po za tym w przypadku skutecznej antykoncepcji aborcja nie jest nawet konieczna, bo do zapłodnienia nie do chodzi... Śmieszy mnie zawsze ten demoniczny przekaz o kobietach, które nie chcą być matkami, a prawda jest taka, że większość je stosujących będzie albo już jest matkami. Chodzi o to by decydować ile się ma dzieci i kiedy (chociaż jeśli ktoś nie chce ich wcale, należy taki wybór szanować).
  doceń 4
 • Eugeniusz_Pomorze_
  19.01.2017 22:18
  Pierwsza klinika PP powstaje 16 października 1916 roku. Ponad pół roku później (13 maja 1917 r.) ma miejsce pierwsze objawienie Matki Bożej w Fatimie, a 13 października 1917 ostatnie. Matka Boża prosi w nich m.in. o odmawianie Różańca, by zło nie zatriumfowało, by I Wojna Światowa mogła się skończyć. 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła - pierwszy Polak - wszedł na szczyt świata ducha, a Wanda Rutkiewicz - pierwsza Polka i Europejka, a zarazem 3 kobieta na świecie - tego samego dnia weszła na szczyt świata widzialnego tj., na Mount Everest. Po smutnej setnej rocznicy giganta aborcyjnego postarajmy się, by setna rocznica Objawień Fatimskich była dniem bardzo radosnym! Zawsze są dobre drogi dla ludzi, by stać się naprawdę wielkimi. W świetle Ewangelii tym, który śmiać się będzie ostatni, będzie... człowiek dobry! ...:-)
  • Gość
   22.01.2017 18:47
   a jaki niby zwiążek zachodzi między konklawe a alpinistyką?
   • Eugeniusz_Pomorze_
    22.01.2017 20:30
    ...I tu i tu efektem końcowym jest osiągnięcie przez człowieka za życia przepięknie stworzonego przez Boga szczytu świata duchowego i tego widzialnego... Tego samego dnia na oba te szczyty weszli Polacy. :-)
    doceń 0
    0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Małgorzata Gajos

Redaktorka serwisu gosc.pl

Studiowała polonistykę (specjalność sztuki widowiskowe) i italianistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia biblijne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest salezjanką współpracowniczką. Jej motto to hasło św. Jana Bosko: „Odpoczniemy w niebie”. A obszar specjalizacji to film i teatr.

Kontakt:
malgorzata.gajos@gosc.pl
Więcej artykułów Małgorzaty Gajos

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji