Nowy numer 29/2019 Archiwum
 • Anda
  27.10.2016 07:29
  Ale właściwie co wywołuje u Księdza ten żal? Przecież to ciało prędzej czy później i tak zamieni się w proch. Nie znam oczywiście motywacji poszczególnych osób, które się na kremacje decydują, a moja jest taka: uniknąć tego obrzydlistwa, które z ciałem dzieje się po śmierci. Lubię moje ciało, dbam o nie, dzięki niemu doświadczam wielu dobrych rzeczy i mocno wierzę, że w nim spędzę wieczność. Wierzę niniejszym w zmartwychwstanie i bardzo chcę, żeby Jezus wreszcie przyszedł powtórnie. Nie wiem, czemu w takim razie miałabym mieć jakiś problem z wyborem pochówku - przecież to wtórne wobec spraw ostatecznych.
  • Gość
   27.10.2016 11:34
   Dla mnie obrzydliwe jest palenie zwłok. Nawet na ekshumację bym się nie zgodził, bo uważam, że nie tylko kości, ale też to co "wsiąknęło w ziemię" jest moim ciałem i przy zmartwychwstaniu chciałbym, żeby "całość" powstała.
   doceń 3
  • JAWA25
   29.10.2016 11:25
   Też nie pojmuję, o co księdzu chodzi. Jaki nacisk nowoczesności, skoro palenie zwłok jest stare jak świat. Chyba, że palenie zwłok obraża chrześcijańskie uczucia religijne a palenie żywcem na stosie (jak czynił np. Jan z Capistrano w XV wieku, do świętych zaliczany) jest OK? Na mój gust trąci to dwójmyśleniem. Co do Charona to Michał Anioł namalował go w Kaplicy Sykstyńskiej.
   doceń 4
  • tomasz
   30.10.2016 21:24
   przy okazji tych pogrzebowych tematów warto postawić kolejne pytanie: dlaczego pochówek dzieci martwo urodzonych odbywa się jako pokropek a nie jako pogrzeb? i jak sie to ma do słusznego zaangażowania Kościoła po stronie "pro life".
   doceń 1
 • hub381
  02.11.2016 19:08
  hub381
  Po śmierci klinicznej dusza ciało opuszcza ! A więc o co tu chodzi ?Już dziś brakuje miejsc na cmentarzach. Zaś po Sądzie Ostatecznym i dusza idzie do:piekła,czyśćca lub nieba ! Zaś ciało w grobie gnije i zanieczyszcza środowisko naturalne. A ja wierzę w Boga i Sąd Ostateczny ! A więc nie rozumię wyboru pochówku ?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji