Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • jarek
  23.09.2018 13:03
  Piękne świadectwo, uderza mnie jednak podejście do badania prenatalnego, jakie zaproponowano. Przecież gdyby pani wykonała te badania, to lekarze mogliby uratować córeczkę. A tak sprowadzono badania jedynie do roli zdobycia wiedzy, czy można dokonać aborcji.
 • gut
  23.09.2018 13:42
  Bardzo Dobry Artykuł. ;)
  doceń 2
 • m
  23.09.2018 15:47
  "Mówimy dużo, nawet modlimy się za nienarodzonych. A co konkretnie robimy?"
  • Ptys
   23.09.2018 16:38
   Zarówno modlitwa jak i „mówienie” to też robienie. Dzięki projektowi StopAborcji w 2016 r. udało się uruchomić od stycznie 2017 szereg świadczeń dla tych rodzin (wywiad jest z marca 2016). Z pewnością można więcej, zwłaszcza można chronić życie tych dzieci na równi z dziećmi zdrowymi i nie traktować jak podludzi, których można zabić, jeśli są wystarczająco małe
   • Kuba
    24.09.2018 15:04
    Na marginesie artykułu, odnosząc się do wypowiedzi poprzednika:

    Jeśli dobrze pamiętam, to pomysł świadczeń pojawił się wtedy, gdy trzeba było przykrywać PR-ową porażkę pomysłu na ściganie przez prawo karne kobiet, które poddały się aborcji oraz fakt odrzucenia ustawy "stop aborcji" w parlamencie przez PIS (sam projekt był złożony na wiosnę 2016). Przecież to rząd na jesieni 2016 r., po odrzuceniu projektu "obywatelskiego", wprowadził "na szybko" ustawę "za życiem".

    To, jakie było to szczere zaangażowanie losem niepełnosprawnych już narodzonych, najlepiej było widać po działaniach Rządu oraz milczeniu organizacji tzw. pro lajf w sprawie protestu rodziców osób niepełnosprawnych. Teoretycznie przynajmniej po stronie organizacji pro lajf powinno być pełne poparcie dla protestu, bo zagwarantowanie świadczeń dla rodziców osób niepełnosprawnych daje także rodzicom oczekującym na narodzenie takiego dziecka nadzieję na godne życie w tych niełatwych warunkach.

    Wystarczy spojrzeć na projekt ustawy dostępny na stronie Fundacji Pro, od razu widać, że nie było w nim żadnej mowy o świadczeniach mających wspomóc rodziców wychowujących dzieci niepełnosprawne. Tak więc fakty wskazują raczej na to, że wsparcie dla rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci nie leżało w zakresie zainteresowania organizacji pro life. Nie ma więc powodu, aby przypisywać im w tym zakresie zasługi.
    doceń 2
    0
 • mee...
  23.09.2018 16:17
  Dlaczego tu jedni moga pisac o sobie, a drudzy nie? ...a moze chodzi wam o to, ze wspomienia musza byc smutne - jak wy to nazywacie...musza byc krzyzem, a nie radoscia Zmarwywstania...i koniecznie musi to byc ktos z pis, z wladzy...
  doceń 1
 • gość
  23.09.2018 16:19
  Nie rozumiem, dlaczego kobiety wstydzą się pokazać w bieliźnie (i słusznie), a nie wstydzą się pokazywać na plaży, mając na sobie jeszcze mniej...
  doceń 1
 • mee...
  23.09.2018 17:22
  ...moze dlatego, ze nie dla psa kielbasa?
  doceń 0
 • ART
  24.09.2018 11:05
  Po co w "demokratycznych" pono państwach są tacy rzecznicy za grube pieniądze podatników? Przecież tak wszystko konstytucja ma rozwiązywać: trójpodział władzy, "niezależne" sądownictwo i takie tam bajerki... Co w praktyce może taka/i rzecznik jak i tak o wzystkim decydują np, sądy? Nie tak dawno kojarzyłem tych specy od dzieci jako takich co w telewizyjnych nagonkach nawoływali do zabierania dzieci "niezaradnym" rodzicom na rzecz wspaniałego opiekuńczego państwa. Teraz gdy podobno biednym ludziom dzieci się już nie zabiera-uzasadnijcie przyczynę dla której mam , wespół z innymi podatnikami, utrzymywać takich darmozjadów? (Oczywiście myślę i o innych rzecznikach z rzecznikiem praw obywatelskich na czele)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL