Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • z niepokojem
    11.12.2015 20:49
    Obozy koncentracyjne i obozy zagłady nie wzięły się z niczego. Masowe zbrodnie w Trzeciej Rzeszy zaczęły się właśnie od eutanazji. Potem techniki uśmiercania pacjentów i personel, czyli zbrodniarzy, wykorzystano w obozach koncentracyjnych.

    Ale teraz ci, co wszędzie widzą nazizm i za największą zbrodnię w dziejach ludzkości uważają zagładę ... jakoś nic nie mają przeciwko eutanazji. Można mieć wrażenie, że ją popierają.
    doceń 4
  • ekonom
    13.12.2015 08:01
    weźcie pod uwagę, szanowni Czytelnicy, że jest kilka biznesów zainteresowanych w tym procederze: towarzystwa emerytalne i fundusze emerytalne, firmy pogrzebowe oraz tzw. medycy, który w normalnych warunkach byliby bezrobotni.
    doceń 0
  • Hydrus
    13.12.2015 10:26
    Godni następcy nazistów.
    doceń 1
  • Utu
    13.12.2015 13:23
    W Polsce takich przypadków jest znacznie więcej. Służba zdrowia dokonuje eutanazji poprzez pozorowanie (a faktycznie odmowę) leczenia starszych pacjentów. Działanie polega na stosowaniu średniowiecznych metod leczenia, urągających współczesnej sztuce medycznej. Wszystko to odbywa się za aprobatą większości lekarzy, którzy w oszczędzaniu na pacjencie i świadomym zaniechaniu, upatrują własny interes. Wspomniane środowisko bardzo szybko się organizuje i wykazuje skutecznością w walce o własne sprawy. Jednocześnie pozostaje biernym wobec totalnej degeneracji systemu opieki zdrowotnej, skutkującej śmiercią wielu pacjentów. Jednym z podstawowych powodów patologii, jest sztuczne, administracyjne ograniczenie konkurencji w zawodzie lekarza.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza

Zobacz także