Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • streetcleenah
    15.10.2015 10:49
    nagle zniknie grupa która teraz jest najliczniejsza - czyli ci wątpiący, obojętni, agnostycy, letni itp. będzie albo strach albo radość - system zero/jedynkowy
    doceń 2
  • bogna
    15.10.2015 11:33
    Zrozumiałam to po przeczytaniu Ostatniej bitwy C.S.Levisa. Różne reakcje na to samo wydarzenie. Wracam czasem myślami do tych opisów.
    doceń 1
  • Rohirrim
    15.10.2015 12:36
    ,,Czyż nie do bojowania podobny byt człowieka?” (Hi 7,1)

    "Apostołowie też często wspominają o tej walce, jaka wre między światem, ciałem i czartem, z jednej strony, a między tymi wszystkimi, którzy „chcą pobożnie żyć w Jezusie Chrystusie”.

    Walka ta toczy się na zewnątrz i wewnątrz każdego z nas; a ktokolwiek jej nie doznaje, najczęściej bywa znakiem, że już poddał się wrogom Chrystusowym i że mało, albo wcale nie dba o chwałę Bożą i własne zbawienie".

    Ks. Henryk Jackowski SI
    doceń 1
  • gut
    15.10.2015 15:49

    Mam nadzieję, że i ja będę w tej radosnej sytuacji. :) Biblia mówi, że wydarzy się to w mgnieniu oka, czyli 0,4 sekundy. Mam nadzieję, że nie przeoczę. ;-)  Ps. Pani Joanna Bątkiewicz - Brożek może każdy numer GN prezentować!!! ;-> Oczywiście nie ma nic do pozostałych Redaktorów GN. ;-D

    doceń 2
  • adi
    15.10.2015 18:28
    czas strachu jest za nami, Jezus już zwyciężył 2015 lat temu, dziś możemy świętować nieustający triumf zbawiciela, strach - jaki strach? przed smiercia? śmierć to wyzwolenie. przed cierpieniem? cierpienie to droga do świętości. |Jedyny strach który jeszcze przemyka to strach czy w ostatniej chwili nie zwątpię. Jak św. Piotr. Jemu było darowane 3 razy to czego się bać. Czy jednak walczyć czy nadstawić drugi policzek?
    • bogna
      15.10.2015 22:13
      1982 lata temu. Jednak rzeczywistością wielu-rzeczywistością świata jest lęk przed koñcem.
      doceń 1
  • k
    16.10.2015 14:04
    Drobna poprawka - dopowiedzenie. Zanim (potem?) to nastąpi będzie ucisk jakiego nie znał świat od początku istnienia. A święci będą mogli (już mogą?) dać świadectwo swoim męczeństwem
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także