Nowy numer 41/2019 Archiwum
 • MS
  22.07.2015 08:13
  Decyzja może być tylko jedna,PODPISAĆ.
  doceń 4
 • topsurfer
  22.07.2015 10:24
  Swoim podpisem pod ustawą prezydent okazał się człowiekiem, który kpi w żywe oczy z nauki Kościoła Katolickiego, z apeli biskupów i naukowców w tej dziedzinie. Niestety, wobec takiego podejścia Kościół powinien zareagowac w sposób stanowczy i jednoznaczny. Biskupi albo cały Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa powinni wyraźnie ocenic to postępowanie i nie chowac głowy w piasek, a wszelkie uroczystości z udziałem PBK powinni bojkotowac lub ostentacyjnie wychodzic z takich uroczystości. Również bramy Klasztoru Jasnogórskiego powinny zostac zamknięte dla PBK
  doceń 11
 • _jasiek
  22.07.2015 11:42
  Ot i cały Komorowski - diabłu dużą świecę a Panu Bogu ogarek.
  doceń 4
 • Wacław
  22.07.2015 13:02
  No, wreszcie!
  doceń 4
 • Awa
  22.07.2015 13:23
  Awa
  A Kazimierz Sowa (jeszcze ksiądz) na faceboku martwi się blokowaniem etatu przez AD..
  doceń 2
 • Wiktor
  22.07.2015 13:55
  Przypominam , że nie żyjemy (jeszcze) w kraju wyznaniowym a katolicyzm to nie religia państwowa. Przez 45 lat mieliśmy wszyscy myśleć i robić to , co chciała jedna partia i ideologia. Ja nie tęsknię za tymi czasami.
  doceń 4
 • joanna - katolik
  22.07.2015 14:07
  SZKODA - gdyby zależało podpisanie tej nędznej ustawy od PREZYDENTA ELEKTA to NAPEWNO NIE BYŁABY PODPISANA!!!!!! SZKODA!!!!! nawet w państwie demokratycznym popieranie "ukrytych" zabójstw powinno być PIĘTNOWANE a nie PODPISYWANE. Jako KATOLIK i CZŁOWIEK podlegający prawu naturalnemu jak my wszyscy - NIE ZGADZAM SIĘ z rzeczywistością jaką proponuje mi Komorowski.
  z Panem Bogiem

  PS:
  jeśli ktoś myśli, że jestem zakonnicą to jest w błędzie - jestem urzędnikiem państwowym o niepopularnych poglądach (bo katolickich) i przyznaję się do tego publicznie.
  • agnostos
   22.07.2015 17:43
   agnostos
   Pamiętaj Joanno, że w tym kraju żyją też niekatolicy, którzy w poglądach na niektóre sprawy się od ciebie różnią.
   Jako urzędnik rozumiesz, że system prawny na wiele przepisów i te, które cos nakazują musimy stosować, ale ten o in vitro niczego ci nie nakazuje. A sumienie ludzi o innym światopoglądzie nie powinno cię trapić. Powinaś się cieszyć, że prawo pozwala im na to, na co pozwala im ich sumienie. To się nazywa tolerancja.
   • Utu
    23.07.2015 17:56
    Pamiętaj agnostos, że dobrzy ludzie troszczą się nie tylko o siebie, ale też innych, w tym słabszych. Gdyby każdy dostrzegał tylko to, co ma w zasięgu własnego nosa i kierował wyłącznie miłością do siebie, nie zasługiwalibyśmy na miano człowieka. Bylibyśmy tylko kolejnym gatunkiem małpy. Na szczęście ludzi dobrej woli jest więcej (chociaż tacy jak Ty zaniżają tą statystykę). Z tego właśnie powodu katolicy upominają się o życie innych. Bo są po prostu dobrzy (starają się być). Tak Cię to denerwuje?
    doceń 0
    0
   • agnostos
    23.07.2015 20:38
    agnostos
    Ja też jestem człowiekiem dobrej woli i dlatego wspieram (słowem) tych, którzy w in vitro widza nadzieję na owoc swojej miłości. To trudna, kosztowna pocedura, dlatego ich podziwiam i szanuję. Myślę więc, że tak jak i ty poprawiam statystykę dobra.
    doceń 1
    0
   • Utu
    23.07.2015 21:38
    Agnostos – nie wiem czy wiesz, ale w tej procedurze tworzy się opcjonalnie kilka takich „owoców miłości” Następnie te niewykorzystane się zabija. W tej kwestii katolicy są i pozostaną nieugięci. Nie zgadzają się na podmiotowe traktowanie człowieka i jego zabijanie, gdy przestanie być potrzebny. Takie wartościowanie jakościowe człowieka, które pozwala zabijać, gdy człowiek jest mniejszy, słabszy, niesamodzielny czy inaczej się odżywia, to barbarzyństwo. Na tej zasadzie już zabijano kalekich, niezdolnych do pracy lub chorych. Może czas pozbyć się łysych i wegetarian? Jeśli ktoś aprobuje takie zachowanie i twierdzi, że jest katolikiem, to kłamie. O tym, że ktoś jest katolikiem decyduje wyznawany przez niego system wartości, odwołujący się do zasad głoszonych przez Jezusa Chrystusa. Nie jest więc ważne jak się ktoś zdeklaruje, tylko jakie zasady wiary wyznaje, oraz jak żyje. Jeśli np. nazwę swojego Volkswagena - Maybachem, to wcale się nim nie stanie.
    doceń 1
    0
   • agnostos
    24.07.2015 21:57
    agnostos
    Sprawdziłem w konkordancji Biblii Tysiąclecia, nigdzie nie ma, że Chrystus coś miał przeciwko technicznym metodom wspomagania poczęcia!
    doceń 0
    0
   • houston
    29.07.2015 19:37
    @agnostos

    Może dlatego, że w tamtych czasach nie istniały takie metody...
    doceń 0
    0
 • Krzysiek
  22.07.2015 18:42
  Chyba nie było takiego, który by spodziewał się po nim czegoś innego niż działania na szkodę narodu polskiego.

  Czyż tworzenie prawa w którym pozwala się na zabijanie polaków w stanie embrionalnym nie jest działaniem na szkodę Polski i jej mieszkańców?

  Pisząc to ciągle się zastanawiam, czy przyjdą ze zleceniem o 6:00 rano czy wcześniej.
  • MS
   22.07.2015 19:23
   Mogą przyjść 26 października o 6:01,do tego czasu można smacznie spać.
   doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL