Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Savonarola
    06.07.2015 16:14
    Czytam i oczom nie wierze.- "Czasem słyszę zarzut, że my, katolicy, nie powinniśmy słuchać ich muzyki i na nich się wzorować, bo to są „jacyś protestanci i to jeszcze tacy bardzo podejrzani”. W takich chwilach zawsze wracają mi do głowy słowa bp. Grzegorza Rysia, który często przypomina, że Kościół jest tam, gdzie działa Duch Święty, co znaczy, że nie jesteśmy Go w stanie uwięzić, zamknąć tylko we wspólnotach katolickich. On wieje tak, jak Mu się podoba – podsumowuje Piotr Żyłka – Dobrze jest być na to otwartym, pokornie uznać, że są rzeczy, które dużo lepiej funkcjonują u chrześcijan z innych denominacji, i nie obrażać się na rzeczywistość.".... Takie slowa moga wyjsc jedynie z ust czlowieka,ktory w swoim zyciu na pierwszym miejscu stawia BOGA.Dla wszystkich tych,dla ktorych Kosciol jest najwazniejszy zespol Hillsong United bedzie zawsze grupa heretykow.To mile,ze katolcy w koncu przyznaja,ze moga sie czegos nauczyc od chrzescijan.
    doceń 2
  • Anna
    07.07.2015 13:54

    Katolik tańczy, jak mu heretyk zagra!

    Hillsong to nie jest po prostu zespół muzyczny. Hillsong "jest zielonoświątkowym megakościołem związanym z Australijskim Kościołem Chrześcijańskim
    (australijskim oddziałem Zborów Bożych). Założyli go w roku 1983 Brian i Bobbie Houston. Mają "logo" jak flaga dźihadystów.

     

    doceń 0
  • Anna
    07.07.2015 13:55
    CZUJ DUCH! HERETYCY NA NASZEJ ULICY!
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także