Nowy numer 41/2019 Archiwum
 • news3
  16.11.2012 11:48
  Mikołaj Kopernik był kanonikiem, człowiekiem duchownym, żyjącym w klasztorze, dokonał odkrycia największego w nowożytnych czasach. Jeśli ktoś opiera się tylko na nauce z mojego punktu widzenia jest człowiekim ograniczonym, ponieważ jego wyobrażnia nie sięga dalej niż ponad realny nos.
  doceń 0
 • ewelina
  16.11.2012 12:09
  Moim zdaniem wiara jest nam silnie dana. Dziecko, które się rodzi wydaje nam się słabe i kruche, ale tak naprawdę, jest bardzo silne,jest zaprogramowane na siłę, da sobie radę w wielu niesprzyjającyh warunkach i urośnie, taka jest wiara nam dana, jest silna. Krucha i zagrożona jest wiara słaba. Tę słabość i kruchość zawdzięczamy sami sobie.
  Mogę rozmawiać z człowiekiem niewierzącym ale takim , który prezentuje elementarne podstawy pokory do swojego człowieczeństwa. Nie z prowokatorem, lub z kimś kto takich podstaw nie ma. Bo wtedy nie ma w nim otwarcia na dialog jest tylko współczesnym celebrytą, lub człowiekiem zamkniętym na wolność. Wolność to podstawa człowieczeństwa. Do wolności stworzył nas Bóg i człowiek, który ją posiada, ma, jeśli nikt jej w nim wcześniej nie zniszczył poprzez różne działania, także indokryncję jest zdolny do odkrycia Boga w swoim sercu.
  W przypadku ezgyztencjonalnych problemów czyli zniszczenia wolności w człowieku w sposób realny, bolesny, dotkliwy, pozostaje pokora. Wyjście jest zawsze. Jeśli "Pan Bóg" zamyka drzwi to otwiera okno.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji