Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Aneta
  12.12.2012 09:40
  U nas w szkole ok 10 lat temu też były otrzęsiny. Przechodziliśmy tor przeszkód pełen mąki, wody, farby i innych rzeczy. Rzucano w nas balonami z wodą i farbą a także jajkami. My nie pozostawaliśmy dłużni :) Z boku rzeczywiście mogło wydawać się to poniżaniem i wyżywaniem się na młodszych kolegach ale prawda jest taka że bawiliśmy się świetnie. Czy to dobra zabawa? Czy warto marnować mąkę, jajka? Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie ale wiem, że to co na pierwszy rzut oka wydawałoby się niestosowne często jest niewinne i tak jak powiedział Ksiądz to dorośli nadają temu posmak zła.
  doceń 3
 • Obywatel
  12.12.2012 09:44
  Zabawa z otrzęsinami i pianką na kolanie jest niesmaczna.
  Natomiast manipulacje różnych telewizji lubińskich, gazetek wyborczych i innych mediów palikotowych po prostu porażające!
  Jeżeli standardy mediów w Polsce spadły do poziomu Michnika, Urbana czy innej Moniko Olejnik to dzieje się na prawdę źle.
  doceń 0
 • Obywatel
  12.12.2012 09:49
  Zabawa z otrzęsinami i pianką na kolanie jest niesmaczna.
  Natomiast manipulacje różnych telewizji lubińskich, gazetek wyborczych i innych mediów palikotowych po prostu porażające!
  Jeżeli standardy mediów w Polsce spadły do poziomu Michnika, Urbana czy innej Moniko Olejnik to dzieje się na prawdę źle.
  doceń 0
 • jarek
  12.12.2012 09:58

  "Wystarczy, by w zabawie otrzęsinowej uczestniczył ksiądz, żeby sugerować działania poniżające czy wręcz zachowania pedofilskie"

  A tutaj mamy do czynienia ze zwierzchnikiem (po trzykroć) jako księdzem, dyrektorem i nauczycielem.

  Proszę księdza dyrektora, trzeba było po prostu siedzieć i obśmiewać się z tego z boku. Nikt nie miałby podstaw do zarzutów.

  doceń 3
 • Jerzyk
  12.12.2012 10:17
  Ja podobne zabawy przechodziłem już ponad 50 lat temu w harcerstwie. I nikt wtedy nie mówił że to złe.
  - Może złe jak ksiądz jest, a bez księdza to już nie?
  To jest typowy przykład na prawdziwość powiedzenia,
  - Głupota ludzka granic nie zna.
  • Maxim
   13.12.2012 13:55
   Jerzyk

   Też komuś pięćdziesiąt lat temu jako dziecko zlizywałeś coś tam z kolan w trakcie takich zabaw ?
   doceń 0
 • Maxim
  12.12.2012 12:18
  Kończ Waść, wstydu oszczędź !
  • jan
   12.12.2012 14:17
   Wstyd ze nauczyciel robil takie rzeczy, jeszcze wiekszy wstyd ze rodzice podobno sie z tym zgadzaja. W USA, gdzie mieszkam juz pojawily sie nowe "polskie dowcipy" o polaczku co smietany od kremu do golenia nie odroznia. Wstyd przyznawac sie do bycia Polakiem za granica jak takie obrzydliwosci sa "normalne" w polskiej szkole. A jesli do tego to jest ksiadz ktory uwaza ze to jest smieszne, to wstyd, po prostu wstyd.
   doceń 4
 • DYREKTOR
  12.12.2012 18:11
  Szkoła to instytucja szczególnego zaufania . Rodzice powierzają szkole swój najcenniejszy skarb , ufając dyrekcji , nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły .Kierowanie zespołem ludzkim to trudna sztuka .Szanowny Kolego Księże Dyrektorze , pracy dyrektora , winien towarzyszyć , aktualny od początków historii wychowania , TAKT PEDAGOGICZNY ,a pogoń za tanią popularnością , może uczynić z nauczyciela lub dyrektora szkoły śmiesznego człowieczka , nie zaś odpowiedzialnego wychowawcy i mistrza . Pozdrawiam .
  doceń 12
 • kozioł
  12.12.2012 19:12
  Co do samej afery, to pewnie wyglądało to tak, jak w większości redakcji. Dziennikarz musiał wyrobić miesięczną normę, co do publikacji, żeby zarobić na swoją pensję. Miał zgłosić pomysł na materiał. I wymyślili sobie coś takiego, taką sensację wziętą znikąd. Tematyka antyklerykalna teraz modna jest, więc każdy był zadowolony. I dziennikarz i wydawca.
  • Maxim
   13.12.2012 00:24
   A tobie ile zostało do wyrobienia miesięcznej normy tych wypocin i głupot żeby na pensję zarobić ?
   doceń 0
 • zxcvb
  13.12.2012 08:00
  Byłam ostatnim rocznikiem, w którym otrzęsiny były organizowany w tej szkole przez uczniów z ostatniej klasy. Ze względu na to, że bez wiedzy nauczycieli podosypywali nam pieprzu, do kisielu, którym maczali nam twarze i jeszcze perfidnie przytrzymywali naprawdę nie było to, ani nie wspominam jako zabawę. To była raczej chęć odegrania się na młodszych, pokazania wyższości. I żeby takie sytuacje sie nie powtarzali nauczyciele zdecydowali ogranizować otrzęsiny na wyjeździe integracyjnym, na którym z reguły jest naprawdę dużo śmiechu, zabawy, pomocnych animatorów i atmosfera wzajemnej zyczlowości.
  doceń 9
 • mis
  13.12.2012 10:08
  szanowni panstwo a ja mysle ze myslenie i rozasadek jest w odwrocie o czym swiadczy postawa x.dyrektora.Sa inne czasy i trzeba myslec co sie robi
  doceń 8
 • 0717
  14.12.2012 23:58
  Powinni go zamknąć!
  doceń 0
 • Marcin
  20.12.2012 14:52
  Szanowny Księże Dyrektorze. Najdramatyczniejsze w tej całej historii nie jest obrzydliwe zachowanie mediów - one tylko szukają pretekstu do dokopania Kościołowi. Najgorsze jest, że Ksiądz Dyrektor nadal nic nie rozumie. Jest ksiądz Kapłanem i Dyrektorem Szkoły. Elementarny szacunek dla kapłaństwa i choćby swojego stanowiska wyklucza udział w błazeństwach. I to jeszcze takich, które choć śmieszne, de facto są poniżające. Uwielbiam zgrywy z własnymi dzieciakami ale nigdy nie kazałbym im chodzić na czworaka i dotykać pianki na moich kolanach (nawet w żartach). Zbytnio je kocham. Moje dzieci chodzą do salezjańskiego gimnazjum we Wrocławiu. Tam takich zabaw nie ma. Można?
  • Jan
   01.01.2013 23:25
   A skąd wiesz że nie ma???? Oficjalnie może i nie ma, ale co się dzieje w pierwszym tygodniu szkoły kiedy dzieci sobie same organizują otrzęsiny??? O tym nie pomyślałeś!!!! w moim gimnazjum nauczyciele tak jak ty udawali że otrzęsin nie ma i jeszcze się darli że na lekcję się spóźniamy i poobijani z wąsami na twarzy przychodzimy. Sto razy bym wolał żeby szkoła zorganizowała "bezpieczne" otrzęsiny.
   doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL