Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Piratka z Karaibów
    05.01.2012 14:12
    Znajomi, którzy niesłyszeli o porcie wojennym w Świnoujściu,i nie wiedzą, że wojsko polskie nie tylko hasało po Iraku,ale też czyhało pod wodą Zatoki Perskiej na pana Sadama , to znajomi z Facebooka;)?
    Jako,hm, obywatelce, trochę mi nieswojo w kwestii poziomu wiedzy obronnej rezerwy;)oczywiście czasy obowiązkowych zakładowych wczasów w Świnoujściu i kolonijnej eksploracji Oksywia minęły bezpowrotnie- przy odrobinie szczęścia można było pozwiedzać okręt podwodny na kocią łapę, dzięki uprzejmości nudzących się marynarzy polskich i radzieckich.
    Mnie,w czasach Openera i żeglugi po morzach internetu taka elementarna niewiedza mocno zastanawia.
    Interesujący,no i potrzebny artykuł plus klimatyczne zdjęcia.
    navigare necesse est;)
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tomasz Rożek

Kierownik działu „Nauka”

Doktor fizyki, dziennikarz naukowy. Nad doktoratem pracował w instytucie Forschungszentrum w Jülich. Uznany za najlepszego popularyzatora nauki wśród dziennikarzy w 2008 roku (przez PAP i Ministerstwo Nauki). Autor naukowych felietonów radiowych, a także koncepcji i scenariusza programu „Kawiarnia Naukowa” w TVP Kultura oraz jego prowadzący. Założyciel Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. Współpracował z dziennikami, tygodnikami i miesięcznikami ogólnopolskimi, jak „Focus”, „Wiedza i Życie”, „National National Geographic”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Dziennik Zachodni”, „Rzeczpospolita”. Od marca 2016 do grudnia 2018 prowadził telewizyjny program „Sonda 2”. Jest autorem książek popularno-naukowych: „Nauka − po prostu. Wywiady z wybitnymi”, „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd”, „Kosmos”, „Człowiek”. Prowadzi również popularno-naukowego vbloga „Nauka. To lubię”. Jego obszar specjalizacji to nauki ścisłe (szczególnie fizyka, w tym fizyka jądrowa), nowoczesne technologie, zmiany klimatyczne.

Kontakt:
tomasz.rozek@gosc.pl
Więcej artykułów Tomasza Rożka

 

Zobacz także